به گزارش سرویس ورزشی برنا، آزمایش دوپینگ آلکسی لوچف وزنه بردار 105+ کیلوگرم روسیه که در مسابقات جهانی هیوستن آمریکا موفق شد رکورد حسین رضازاده را بشکند، مثبت اعلام شد. فدراسیون جهانی وزنه برداری گزارش داد که نمونه اول آزمایش دوپینگ لوچف مثبت بوده و به همین دلیل این وزنه بردار فعلاً حق شرکت در مسابقات را ندارد. در صورتی که لوچف نتواند از این ماجرا خلاص شود، آن گاه باید مدال طلای خود در مسابقات جهانی 2015 را هم پس بدهد. در همین ارتباط با بهداد سلیمی وزنه بردار پرافتخار دسته فوق سنگین و مصدوم ایران مصاحبه ای انجام دادیم و او در گفتگو با برنا درباره این اتفاق و شرایط خودش و وزنه برداری صحبت کرد.

 

*نظرت درباره دوپینگ آلکسی لوچف چیست؟

وقتی این خبر را شنیدم شوکه شدم اما به نظر من این ماجرا هم خبر خوبی برای من بود و هم بد!

 

*چرا این خبر برای تو دوگانه بود؟

خوب از این نظر که رکورد دوضرب و مجموعه دسته فوق سنگین وزنه برداری باز هم در دست یک ایرانی باقی ماند و خبر بد هم از این نظر که آلکسی لوچف دوست صمیمی من است و از این جهت ناراحت شدم! از دوره جوانان من و آلکسی لوچف با هم وزنه می زنیم و رقابت داریم. خبر مثبت اعلام شدن آزمایش دوپینگ این وزنه بردار خبر ناگواری بود. دوست داشتم آلکسی در المپیک هم  حضور داشت و با هم وزنه می زدیم و رقابت می کردیم.

 

*این که 4 وزنه بردار روسیه از مواد نیروزا استفاده کرده اند، می تواند اتفاقی باشد؟

تا به الان نتیجه آزمایش دوپینگ 17 وزنه بردار حاضر در مسابقات جهانی هیوستن مثبت اعلام شده است. چینی ها که معمولاً با چنین دردسری مواجه نمی شوند به همین دلیل طلای دسته 62 کیلوگرم را از دست دادند کره شمالی هم همین طور. وزنه برداران دسته های 69 و 77 کیلوگرم کره شمالی هم دوپینگی از آب درآمدند.

 

*آذری ها و قزاق ها نیز با همین مشکل مواجه شدند. دلیل آن چیست؟

3 نفر از آذربایجان و 3  نفر از قزاقستان هم از مواد نیروزا استفاده کردند و نتیجه آزمایش  آنها مثبت اعلام شد. این نشان از سخت گیری فراوان فدراسیون جهانی در سال قبل از المپیک دارد.

 

*می تواند هشداری هم به ورزشکاران ایرانی باشد؟

 صد درصد نه تنها ایران بلکه ورزشکاران همه کشورها باید حواسشان جمع باشد.

 

*بهداد سلیمی چه زمانی برای وزنه زدن روی تخته می رود؟

فعلاً مشغول فیزیوتراپی  و آب درمانی هستم و تابع دستور پزشک معالجم.

 

*ابقای حسین توکلی در سرمربیگری تیم ملی وزنه برداری را چطور ارزیابی می کنی؟

به اعتقاد من اتفاق خوبی است. پیشتر گفتم و باز هم می گویم جامعه وزنه برداری باید از حسین توکلی حمایت کند.

 

*با وجود ناکامی تیم ملی وزنه برداری در مسابقات جهانی هیوستن آمریکا این حرف را می زنی؟

به نظر من نتایج ضعیف مسابقات جهانی آمریکا یک اتفاق بود. شما مطمئن باشید در المپپیک وزنه برداری ایران نتیجه بهتری کسب خواهد کرد.

 

*نظرت درباره خط خوردن مجید عسکری، جابر بهروزی، رسول تقیان و نواب نصیرشلال چیست؟

وا... این نظر سرمربی تیم ملی است و من نظری ندهم بهتر است.

 

*نمی خواهید برای بازگشت این 4 وزنه بردار ملی پوش وساطت کنید؟

تمام هم و غم من این است که خودم بتوانم به تیم ملی برگردم. مطمئن هم هستم اگر این ورزشکاران به آمادگی مطلوب برسند، شک نکنید دعوت خواهند شد. خود حسین توکلی هم گفت که درهای تیم ملی به روی وزنه برداران آماده باز است.