به گزارش سرویس ورزشی برنا، مجید کیهانی رئیس فدراسیون دوومیدانی در گردهمایی خیرین ورزش شهر سنقرو کلیایی صحبت کرد.

وی از اجرای طرح ملی استعداد یابی دوومیدانی در بهمن ماه امسال در کل کشور خبر داد و گفت: شهرستان سنقر و کلیایی به واسطه داشتن قهرمانان ملی  به عنوان پایلوت استان در اجرای این طرح انتخاب شده است.

وی توجه به قله قهرمانی را از اهداف اصلی فدراسیون برشمرد و گفت: ورزشکاران ملی پوش دو و میدانی این شهرستان نظیر حسین کیهانی، مرتضی ناظمی و آرمین سبحانی در قله قهرمانی قرار دارند و بایستی تلاش کنیم تا این قهرمانان را حفظ کنیم تا انگیزه ای برای سایر نوجوانان و جوانان در این شهرستان ایجاد شود.

در این همایش فرماندار سنقرو کلیایی هم از احداث پیست دو و میدانی تارتان در این شهرستان با اعتبار بیش از 10 میلیارد ریال و با پیشرفت فیزیکی 90 درصد خبر داد و گفت: اجرای این طرح بستر مناسبی برای رشد و توسعه ورزش دو و میدانی در این شهرستان فراهم خواهد کرد.

علیرضا ایزدی حمایت مادی و معنوی از قهرمانان ملی این شهرستان را با هدف تشویق سایر نوجوانان و جوانان به انجام فعالیتهای ورزشی و قرار گرفتن آنها در مسیرزندگی سالم و بدون ناهنجاری مورد تاکید قرار داد.

مدیر کل ورزش و جوانان استان کرمانشاه هم سنقر و کلیایی را یکی از برترین شهرهای ایران در رشته دوومیدانی برشمرد و گفت: این شهرستان از پتانسیلهای بسیار خوب ورزشی برخوردار است.

مجتبی جوهری وجود سد شهدا، اختلاف ارتفاع زیاد از سطح دریا و قابلیت راه اندازی پیست اسکی چمنی را از ظرفیتهای بسیار خوب توسعه ورزش در سنقرو کلیایی برشمرد و گفت: در سنوات گذشته از ظرفیت سد شهدا برای برگزاری اردوهای آمادگی تیم ملی قایقرانی استفاده شده و این مکان قابلیت برگزار ی مسابقات آسیایی را دارد.

در پایان این گردهمایی خیرین شهرستان برای ارتقاء ورزش دو و میدانی سنقر و کلیایی کمکهای مادی خود را به هیات دوومیدانی اهدا کردند.