به گزارش سرویس ورزشی برنا، مهرداد علیقارداشی پس از معارفه به عنوان رییس جدید فدراسیون تنیس روی میز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در این مدت تغییر عمده‌ای در بخشی از برنامه‌ها که دارای اولویت هستند داده نمی‌شود. برای مثال در حال حاضر کسب سهمیه المپیک و حضور در تورنمنت‌های بین المللی از جمله اولویت‌های فدراسیون تنیس روی میز به شمار می‌روند.

وی ادامه داد: حضور در تورنمنت‌های مجارستان و آلمان و البته شرکت در رقابت‌های قهرمانی جهان جزو برنامه‌های اصلی فدراسیون است و در کنار این موارد کسب سهمیه المپیک نیز جزو اهداف اصلی ما به شمار می‌رود. به همین منظور برگزاری اردوهای باکیفیت داخلی را با نظم و ترتیب در دستور کار خود قرار داده‌ایم. البته به تنهایی نمی‌توان تمامی این اهداف را پیش برد و باید همه کمک کنند.

علیقارداشی با بیان اینکه هفته آخر اسفندماه لیگ تنیس روی میز به اتمام می‌رسد، گفت:‌ 28 اسفندماه لیگ تنیس روی میز ایران نیز به پایان می‌رسد. البته با توجه به حضور دو بازیکن چینی در تیم شهرداری آن‌ها نیز می‌توانند در این مدت به ما کمک خوبی کنند.همچنین 4 مجمع استانی را نیز داریم که در اسرع وقت آن‌ها را برگزار خواهیم کرد. البته اسفندماه امسال مجمع عمومی فدراسیون برای ارائه گزارش عملکرد و ارائه تقویم سال 95 برگزار خواهد شد.

رییس فدراسیون تنیس روی میز در مورد برگزاری جام فجر نیز گفت:‌ برای برگزاری جام فجر مذاکراتی با شهردار و دیگر مسئولان اصفهان صورت گرفته است. شان رقابت‌های جام فجر حضور تیم‌های خوب و البته میزبانی مناسب است. باید بودجه خوبی در این زمینه مد نظر قرار گیرد و با یک برنامه‌ریزی مناسب شاهد برگزاری هرچه باکیفیت‌تر این رقابت‌ها باشیم. مذاکرات اولیه با استان اصفهان برای میزبانی جام فجر انجام شده که امیدواریم این میزبانی در اصفهان نهایی شود.

وی درباره اینکه چه برنامه ای شما و فدراسیون برای استفاده از دانش روز مربیان خارجی دارید به خبرنگار برنا گفت: کلاس هایی به صورت دوره ای به نام کلاس های سلیداریتی داریم که با حمایت کمیته ملی المپیک برگزار می شود. اخیرا کمیته آموزش فدراسیون جهانی دوره ای را برگزار کرد و آموزش هایی به مربیان داده شد و انشااله استمرار خواهد داشت. به زودی یک نفر علاقمند به مجارستان برای مدت سه ماه در یک دوره بسیار ارزشمند در اسفندماه از استان فارس اعزام می شود که این اعزام و این شخص سومین اعزام ما هستند. نفرات اول و دوم اعزامی از استان های آذربایجان شرقی و غربی بوده اند.

علیقارداشی درمورد اینکه فدراسیون برای کسب سهمیه المپیک کار سختی در پیش دارد چه برنامه ای دارید و پیش بینی تان برای تعداد کسب سهمیه چند نفر است به خبرنگار برنا گفت: برنامه از قبل پیش بینی شده و نمی توان تغییر داد. برنامه ما اعزام نفرات به کشورهای مجارستان و آلمان و شرکت در مسابقات قهرمانی جهان در مالزی و در آخر مسابقات کسب سهمیه در هنگ کنگ است. البته قرار است نظمی به اردوهای داخلی بدهیم تا کیفیت اردوها بیشتر شود. امسال برای اولین بار کسب سهمیه در یک کشور ثالث برگزار می شود که کار سختی براساس رنکینگ ها سهمیه آقایان را باید بگیریم اما در بانوان کار مشکل تر است و این را نیز بدانید اتفاق در ورزش وجود دارد.