به گزارش سرویس ورزشی برنا، دکتر سید مناف هاشمی معاون منابع و پشتیبانی در گفتگو با پایگاه خبری وزارت ورزش وجوانان با ابراز امیدواری به صعود تیم امید فوتبال به المپیک، گفت: مبلغ 400 میلیون تومان برای پشتیبانی، حمایت و پرداخت پاداش تیم ملی امید در نظر گرفته شده بود که امروز به حساب فدراسیون فوتبال واریز شد تا این تیم با روحیه ای بهتر و با تمام توان در مرحله دوم مسابقات کسب سهمیه المپیک شرکت کند.
 
وی ادامه داد: 200 میلیون از این مبلغ مربوط به مسائل پشتیبانی تیم است و مابقی مبلغ، پاداشی است که برای این مجموعه در نظر گرفته ایم و امیدواریم این تیم بتواند پس از 40 سال سهمیه حضور در المپیک را با شایستگی کسب کند.
 
معاون توسعه منابع و پشتیبانی وزارت ورزش در خصوص میزان پاداش این تیم در صورت صعود به المپیک، گفت: انشالله پس از صعود این تیم در ستادعالی بازی های المیپک و پارالمپیک این مسئله مورد بررسی قرار خواهد گرفت و با نظر وزیر ورزش و جوانان و مطابق مصوبات ستاد بازی ها، میزان پاداش تیم امید مشخص خواهد شد.
 
مناف هاشمی در خصوص وضعیت دیگر فدراسیون ها، گفت: امروز بخش دیگری از بودجه تخصیصی فدراسیونها مطابق تفاهم نامه ای که فدراسیونها با معاونت ورزش قهرمانی به امضاء رسانده اند، پرداخت خواهد شد. با این رقم تاکنون بالای 82 درصد از بودجه تخصیصی به فدراسیون ها پرداخت شده است.