به گزارش سرویس ورزشی برنا، امروز مجمع عمومی فدراسیون فوتبال با حضور وزیر ورزش و جوانان برگزار خواهد شد. مجمعی که موضوع اصلاح اساسنامه فدراسیون در آن حواشی و شایعات بسیاری را به وجود آورده است. منصور قنبرزاده مدیرعامل نفت تهران و عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال در آستانه برگزاری این مجمع با خبرنگار برنا صحبت کرد.

 

*آقای قنبرزاده، جرقه تغییر اساسنامه فدراسیون را چه کسی زد؟

نمی دانم این ماجرا از کجا شروع شد و خودم هم وقتی شنیدم کلی متعجب شدم.

 

*مگر نباید هر نوع پیشنهادی برای اصلاح اساسنامه توسط اعضای مجمع فدراسیون یا هیات رییسه به صورت کتبی آن هم با ارایه توضیحاتی برای دبیرکل ارسال شود؟

طبق بندی که در اساسنامه فعلی و مصوب آمده است هرگونه طرح موضوعی یا موضوعاتی مشابه آن چه این روزها شنیده می شود باید به امضای 10 نفر از اعضای مجمع رسیده و سپس برای دبیرکل ارسال شود.

 

*این اتفاق افتاده است؟

تا جایی که من می دانم هنوز چنین اتفاقی نیفتاده است و البته برای دریافت صحت و سقم آن باید از دکتر اسدی دبیرکل فدراسیون استعلام بگیرید. او می تواند حرف مستندتری بزند.

 

*شما موافق تغییر اساسنامه هستید یا مخالف آن؟

طی روزهای اخیر صحبت های فراوانی در این رابطه انجام و برخی ها موافقت و برخی دیگر مخالفت خود را با تغییر اساسنامه در مقطع فعلی اعلام کرده اند. بنده نه مخالف هستم و نه موافق اما طبق قانون باید 21 روز قبل از انتخابات مجمع فدراسیون موضوع تغییر اساسنامه و درخواست رسمی و قانونی آن به دست اعضای مجمع برسد.

 

*بی تعارف تغییر اساسنامه فدراسیون فوتبال آن هم در فاصله 2 ماهه تا انتخابات ریاست این فدراسیون جنبه ابزاری دارد یا سهوی چنین اتفاقی افتاده است؟

بگذارید جور دیگری به سوال شما جواب بدهم. تغییر اساسنامه در مقطع کنونی به هر حال ایجاد شائبه و حتی شایعه می کند و باید جلوی آن گرفته شود.

 

*پس با این حساب شما مخالف تغییر اساسنامه هستید؟!

من یک پیشنهاد دارم و آن هم این است که تغییر اساسنامه بعد از انتخاب رییس فدراسیون انجام شود. 25 اسفند ماه مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال برگزار  و رییس فدراسیون پس از رای گیری مشخص خواهد شد. بهتر است بعد از انتخاب ریس فدراسیون، کار گروهی 5 یا 10 نفره تشکیل و پس از بررسی موضوع نسبت به تغییر یا عدم تغییر اساسنامه اقدام کنند. نکته ای که برای خودش هم جالب است 2 سالی می شود فیفا به ما برای تغییر اساسنامه هشدار می دهد ولی اتفاق نمی افتد.

 

*یعنی فیفا دو سال است که برای تغییر اساسنامه هشدار می دهد و آقایان حالا به فکر تغییرات افتاده اند؟

بله، 2 سال است گفته می شود فیفا به ما هشدار داده اما کوچکترین اقدامی انجام نمی شود اما در فاصله اندک باقی مانده به مجمع انتخاباتی فدراسیون چرا باید بحث تغییر اساسنامه راه بیفتد؟

 

*ما هم خیلی دوست داریم یکی پیدا شود و به این سوال پاسخ بدهد؟!

همانطور که گفتم پیشنهاد من تشکیل کار گروه 5 یا 10 نفره است.

 

*این وسط نقش کمیته تدوین مقررات فدراسیون فوتبال چیست؟

طبیعی است این کارگروه یا کمیته باید با اعضای کمیته تدوین مقررات فدراسیون نشست هایی برگزار و یک تصمیم درست و منطقی اتخاذ کند اما بعد از انتخاب رییس فدراسیون در روز 25 اسفند ماه!

 

*بگذریم، راستی نفت تهران هم که به همراه علیرضا بیرانوند به ترکیه سفر کرده تکلیف حضور دروازه بان شما به پرسپولیس بالاخره چه شد؟

همین قدر بگویم که پیوستن بیرانوند به پرسپولیس از نظر من منتفی است و دیگر خیلی تمایل هم ندارم در این رابطه حرف بزنم!