به گزارش سرویس ورزشی برنا بازی های اول در هر تورنمنتی همیشه مشکل هستند. به ویژه اینکه این تورنمنت رقابت های انتخابی المپیک باشد که ما قریب به 40 است در حسرت آن می سوزیم و تیم ما تیمی باشد که به رغم همه استعدادها و ستاره هایش بدون لژیونرهای کلیدی خود به این رقابت هه پای گذاشته و البته حریف نیز تیمی باشد که چندی پیش با رسیدن به فینال رقابت های غرب آسیا و شکست رقبای مدعی همه را شگفت زده کرده است.

با چنین شرایطی بازی برابر سوریه یک نبرد دشوار تلقی می شد. از همین رو محمد خاکپور ترجیح داد تا نیمه نخست را بیشتر به ارزیابی حریف بپردازد. خاکپور که برای این بازی تقریبا بهترین ترکیب خود را با حضور ستاره های لیگ برتری به زمین فرستاده بود، در نیمه نخست بیگدار به آب نزد و حریف را ارزیابی کرد. با این وجود توپ و میدان در اختیار ایران بود و در حملات جسته گریخته چند بازی دروازه عبدالطیف ناسان گلر پراشتباه سوریه را تهدید کرد اما در نهایت بدون گل به رختکن رفت.

نیمه دوم اما تیم ایران پیله احتیاط را شکافت و با حملات پردامنه حریف را عقب راند. سوری ها که می کوشیدند با بازی فیزیکی و درگیرانه مهره های فانتزی ایران مهار کنند، خیلی زود تسلیم شدند.

در دقیقه 64 پاس عمقی میلاد کمندانی در گوشه محوطه جریمه به امیرارسلان مطهری رسید  و مهاجم خوش تکنیک ایران بعد از دریبل یار مستقیم و گذر از دو مدافع حریف با یک ضربه زمینی و خشک از زاویه بسته زاویه مخالف را هدف قرار داد تا گل اول ایران شکل بگیرد.

بعد از گل امیدها بدون استرس و با آرامش بیشتری به توپ ضربه می زدند و حملاتشان جسورانه تر بود و همین سبب شد تا گل دوم از راه برسد.

در دقیقه 72 ایرارسلان مطهری ستاره این بازی این بار در نقش پاسور ظاهر شد و با یک سانتر زمینی از سمت چپ میلاد محمدی جلو کشیده را درون محوطه جریمه صاحب توپ کرد و محمدی نیز با یک ضربه دقیق برای بار دوم تور دروازه را تکان داد تا برتری ایران قاطعانه تر شود.

 بعد از این گل اشتهای ایران فروکش کرد و پسران خاکپور بیشتر بازی را اداره کردند تا در نهایت با یک نتیجه خوب و قاطعانه گام نخست را مقتدرانه بردارند.