به گزارش سرویس ورزشی برنا، کیانوش رستمی دارنده مدال برنز المپیک 2012 لندن در خصوص ملاقات با مقام معظم رهبری گفت: افتخار این را داشتم که به‌همراه چند تن از نخبه‌های ورزش ایران به‌نمایندگی از اهالی وزنه برداری میهمان رهبر معظم انقلاب باشم. پیش از این چند بار تجربه ملاقات با حضرت آقا را داشتم ولی این بار این دیدار تفاوت‌هایی با ملاقات‌های گذشته داشت.

وی در مورد تفاوت دیدار روز گذشته خود نسبت به ملاقات‌های قبلی با مقام معظم رهبری تصریح کرد: شاید مهم‌ترین تفاوت این بود که دفتر مقام معظم رهبری به‌صورت انفرادی من را به‌عنوان نماینده جامعه وزنه برداری به حضور پذیرفته بودند و این موضوع شخصاً برایم اهمیت ویژه‌ای داشت. مرتبه قبل که به ملاقات با مقام معظم رهبری مشرف شدم از حضرت آقا چفیه‌ای را درخواست کردم و ایشان آن را به من هدیه کرد که یکی از بهترین لحظات زندگی‌ام بود. همیشه دوست داشتم انگشتری رهبری را کنار چفیه ایشان در کلکسیون مدال‌هایم داشته باشم ولی باورم نمی‌شد روزی این هدیه ویژه که از بار معنوی بالایی برایم برخوردار است، قسمتم شود.

قهرمان طلایی وزنه برداری جهان ادامه داد: در همین دیداری که به‌عنوان تنها نماینده وزنه برداری خدمت مقام معظم رهبری رسیدم این درخواستم را برای ایشان مطرح کردم و آقا مثل مرتبه قبلی انگشتری خود را بدون درنگ به من هدیه کرد.

رستمی گفت: پس از اینکه همراه تعدادی از نخبه‌های ورزش ایران به‌رسم یادبود تابلویی را که متبرک شده به نام و تصویر شهدا بود به حضرت آقا تقدیم کردیم، ایشان ضمن تشکر از اهدای این هدیه زیبا خطاب به ما ورزشکاران تأکید داشتند «حقیقتا خوشحال می‌شوم وقتی می‌بینم که شما ورزشکاران و قهرمانان افتخار آفرین ایران اسلامی، برای حمایت از مردم مظلوم فلسطین به هیچ وجه در میادین بین المللی نماینده‌های رژیم صهیونیستی را به رسمیت نمی‌شناسید و با اینکه شانس مسلم کسب مدال هستید به‌خاطر اعتقادات والای ملت بزرگ خود، نظام و انقلاب اسلامی از رویارویی با ورزشکاران آنها خودداری می‌کنید. بی‌‍‌شک این مهم برای ما از هر افتخار و مدالی ارزشمندتر است».

قهرمان نقره‌ای وزنه برداری ایران در رقابت‌های جهانی 2015 آمریکا در خصوص حضورش در تمرینات تیم ملی تأکید کرد: فعلاً شرایطم از لحاظ بدنی و روحی برای حضور در تمرینات و رفتن زیر وزنه مساعد نیست، به همین دلیل امروز حتما به‌واسطه تأکید ریاست محترم فدراسیون و سرمربی تیم ملی در نخستین جلسه توجیهی و تمرین تیم ملی به کمپ آزادی می‌آیم اما فعلا دست به وزنه نمی‌شوم.

دارنده مدال برنز المپیک 2012 لندن در خصوص اینکه چرا شرایطش برای حضور در اردوی تیم ملی مساعد نیست یادآور شد: با هماهنگی رئیس فدراسیون وزنه‌برداری و سرمربی تیم ملی فعلاً این تصمیم را در دستور کار خود قرار دادم و برای خود دلایلی دارم که پس از مرتفع شدن آنها اگر شرایط مساعد بود، حتما تمریناتم را برای حضور موفق در المپیک ریو استارت می‌زنم، هرچند معتقدم شروع مجدد اردوی تیم ملی برای بهبودی شرایط رکوردی و تمرینی بچه‌های ملی‌پوش بسیار مؤثر است.