به گزارش سرویس ورزشی برنا، حسن روشن پیشکسوت باشگاه استقلال درباره مسائل مربوط به فدراسیون فوتبال صحبت کرد.

او ابتدا درباره شائبه تعلیق فدراسیون فوتبال که توسط مسئولان فدراسیون مطرح می شود، گفت: فیفا و AFC مسائل فدراسیون های زیرمجموعه خود را به دقت رصد کرده و زیرنظر دارند و از همین رو بر همه مسائل اشراف دقیق و کافی دارند. بنابراین اگر مساله باشد، خود آنها به صراحت اعلام خواهند کرد. اینگونه نیست که براحتی و با کوچکترین مشکلی فدراسیونی تعلیق شود. پیش کشیدن مساله ای مثل تعلیق بیهوده است و موضوعیت ندارد.

وی افزود: متاسفانه برخی از آقایان هم اطلاعات غلط  می دهند. برخی ها به هر دلیلی از داخل به فیفا و AFC خط داده و اطلاعات غلط می دهند تا فضا را متشنج کنند. برخی از باندهای مشخص هستند که دست به خرابکاری می زنند تا بتوانند از این فضا به سود خود استفاده کنند. من در دو دوره ای که در سال 92 و 2007 در تهران برگزار شد، شخصا این مساله را از نماینده فیفا پرسیدم که چرا فیفا تا این اندازه به فوتبال ایران بدبین است. نماینده فیفا تاکید کرد که فیفا هیچگونه حساسیت و یا نظر منفی درباره فدراسیون های تابعه به ویژه ایران ندارد و با نگاه مثبت به آنها می نگرد. او به صراحت تاکید کرد از داخل ایران برخی ها با فیفا نامه نگاری می کنند و با مطرح کردن مسائلی خواستار تعلیق فوتبال ایران هستند! او حتی تاکید کرد که اگر بخواهیم به این مسائل اهمیت بدهیم باید فوتبال ایران همیشه تعلیق باشد اما ما چندان اهمیتی به این نامه ها نمی دهیم و با نگاه مثبت به فوتبال ایران می نگریم.

روشن در ادامه به بحث حمایت کفاشیان از شیخ سلمان در انتخابات AFC و چرخش عجیب او به سمت عربستان در مساله مناقشه میان ایران و سعودی اشاره کرد و گفت: متاسفانه عرب ها خیلی زود همه چیز را فراموش می کنند. سرمایه گذاری روی شیخ سلمان از ابتدا اشتباه بود و باید در انتخابات AFC آگاهانه و با تدبیر بیشتر عمل کرده و رای می دادیم. باید علاج واقعه را قبل از وقوع کرد. هر چند که اعتقاد دارم در این مساله شیخ سلمان هم نمی تواند کار خاصی انجام دهد اما در این زمینه بهتر است به فیفا نامه نوشته آنها راد ر جریان قرار دهیم تا برنامه حریف را خنثی کنیم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: