به گزارش سرویس ورزشی برنا، تیم فوتبال تراکتورسازی در اولین بازی از فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا چهارشنبه میزبان الجزیره امارات است.

کاظم محمودی بازیکن و مربی پیشین تراکتور در خصوص این دیدار به خبرنگار برنا گفت: بی تردید همواره اولین بازی در چنین تورنمنت مهمی دشوار و مهم است. تراکتور به طور معمول در چند فصل اخیر در اولین میزبانی خود به نتایج خوبی دست یافته و این مایه امیدواری است. اما باید توجه داشت که الجزیره امارات همچون همه تیم های عربی متمول است و از بازیکنان خارجی مطرحی هم سود می برد. به ویژه آن که این تیم توانسته تیم پر مهره و قدرتمند السد را حذف کند و به این مرحله برسد.

او ادامه داد: تراکتور شرایط چندان مطلوبی  ندارد اما پیروزی مقابل سپاهان در بهترین زمان رقم خورد. معتقدم اگر هواداران تراکتور در این بازی مثل گذشته نه چندان دور، ورزشگاه یادگار امام (ره) را پر  کنند این تیم می تواند در اولین گام به یک نتیجه روحیه بخش دست یابد. در این میان باید گفت این دوره از رقابت های لیگ آسیا با توجه به گستاخی های عربستان برای نمایندگان ما از حساسیت دوچندانی برخوردار است و هواداران هم باید این نکته را به طور ویژه در نظر بگیرند. در واقع پرشورها هم باید به خاطر تراکتور به ورزشگاه بیایند و هم به دلیل نام ایران. فکر می کنم همه ما هواداران تراکتور باید اتفاقات اخیر و مسایلی که باعث قهر شده را به فراموشی بسپاریم. البته من از کسانی بوده ام که انتقاداتی داشته ام و هنوز هم بر موضع خود هستم اما می توان به خاطر موفقیت تیم این مسایل را کنار گذاشت.

محمودی با اشاره به قهر دامنه دار هواداران تراکتور با ورزشگاه خانگی این تیم افزود: همه می دانند که مسوولان با هواداران صادق نبوده اند و تعامل مورد انتظار را هم نداشته اند این دلخوری ها وجود دارد اما گاهی برای عبور از بحران باید گذشت کرد و چه مقطعی از امروز، مهمتر؟ البته نمایشی که تیم در بازی ها هم ارایه می دهد در این آشتی کنان اهمیت ویژه ای دارد.

این کارشناس در پاسخ به این پرسش که آیا پیروزی تراکتور مقابل سپاهان، هواداران را به امیر قلعه نویی نزدیک تر کرده است گفت: با یک بازی نمی توان چنین برداشتی کرد و باید منتظر دیدارهای آینده  نشست. من به مدل بازی مورد نظر کادر فنی تیم انتقاداتی داشته ام. در این بازی هم چیزی بیش از 5درصد پیشرفت در این مدل منسوخ شده ندیدم. تیمی که با یک شیوه سنتی و ثابت حمله می کرد در این دیدار دو سه بار حرکات ترکیبی و عمقی را اجرا کرد اما این تیم هنوز خیلی کار دارد.

او در مورد این که گفته می شود قلعه نویی به انتقادات فنی او واکنش نشان داده گفت: سرمربی تراکتور اسمی از من نبرده و به صورت کلی یک حرف زده است. اگر نامی از من ببرد جوابش را می دهم. به عنوان یک تراکتوری وظیفه خودم  می دانم در کارشناسی ها، نکات مثبت و منفی را بگویم. نمی دانم انتقادات فنی ام به سرمربی تراکتور برخورده یا نه. اگر برخورده است که باید خودش را اصلاح کند چون یک کارشناس حق دارد نظرش را بگوید. به ویژه آن که من هم آذری ام و هم تراکتوری.

دستیار تونی اولیویرا در تراکتور در پایان بار دیگر هواداران این تیم را به حضور پرشور در ورزشگاه دعوت کرد و گفت: تراکتور می تواند با حضور یار دوازدهم، الجزیره را با همه ستاره هایش در تبریز مغلوب کند. به ویژه که هوای سرد این شهر هم می تواند سلاحی علیه تیم اماراتی باشد.