به گزارش سرویس ورزشی برنا، کیم بوخونسوف، مربی روسی پرتاب دیسک تیم ملی ایران درخصوص شرایط تیم ملی و احسان حدادی صحبت کرد.

وی دراین باره اظهار داشت: اردوی سختی را در افریقا پشت سر گذاشتیم. شرایط مطلوبی بر اردو حاکم بود هرچند که گرمای زیادی را متحمل شدیم. فشار تمرینی را برای احسان بالابردم چون او باید عادت کند و استقامتش را بالا ببرد. هفته ای 9 جلسه تمرین می کردیم و البته کمی هم عجله کردیم که عقب افتاده گی های برنامه هایمان جبران شود. حدادی در تست تکنیکی که در افریقا داد نشان داد کمی ضعف دارد و جبران این ضعف قطعا نیاز به زمان و فشار زیادی دارد که مطمئنم او توان این فشار ها را دارد. من با او چند سال است که تمرین می کنم و میدانم ورزشکار هدفمندی است.

مربی روسی پرتاب دیسک ضمن ابراز رضایت از شرایط اردویی حدادی گفت: نیاز به تغییرات در شرایط تمرینی داریم. از گرما به سرما برویم.از خشکی به رطوبت برویم. چرا که این تغییرات باعث می شود تا ورزشکار تمامی شرایط را تجربه کن و بهانه ای برای تغییر شرایط در مسابقات نداشته باشد. احسان پرتابگر باهوشی است  و به دنبال فرار از بار تمرینات نیست و این فاکتوریست که خیلی ها ندارند. در اردوی افریقا زیر بار فشار تمرینات بدنسازی زاخاروف و پرتاب ها نیز مصدوم شد ولی با جسارت به تمریناتش ادامه داد و مشکلی در این خصوص با وی ندارم.

بوخونسوف در خصوص ادامه برنامه های اردویی حدادی گفت: برای آغاز یک دوره تمرینی جدید، 20 تا 30 روز به روسیه خواهیم رفت و رطوبت و سرمای مسکو را هم تجربه خواهیم کرد. تمرینات بدنسازی و تکنیکی را در روسیه ادامه خواهیم داد و به انجام پرتاب های اصلاحی خواهیم پرداخت.

وی تصریح کرد: پس از اردوی روسیه به تهران می آییم و در مسابقات آغاز فصل دوومیدانی شرکت خواهیم کرد. حدادی باید با این فشار تمریناتی که پشت سر گذاشته دیسک خود را 65 متر پرتاب کند. این نتیجه نشان دهنده پیشرفت حدادی خواهد بود در غیر اینصورت باید شرایط تمرینی را تغییر دهیم. البته کسب این نتیجه هم گارانتی حدادی در ریو نخواهد بود، چرا که هنوز برنامه های تمرین اش به پایان نرسیده و ما باید در مسابقات دایموند لیگ قطر، world challenge  و مسابقات اروپایی شرکت کنیم و نتایجی که در آن مسابقات ثبت می شود نشان از باری است که حدادی در تمریناتش گرفته است.

بوخونسوف در پایان گفت: حدادی باید آمادگی خود را برای تمامی شرایط مسابقه داشته باشد. او شرایط سختی در برزیل خواهد داشت. او قابلیت زیادی دارد. البته ناگفته هم نماند که خود ورزشکار هم باید فعل خواستن را برای کسب مدال و موفقیتش صرف کند. مربی، ماساژور، اردو و هزینه لازمه رسیدن به موفقیت است، اما مهمتر از آن خود ورزشکار است که باید خودش را باور داشته باشد. حدادی باید مثل یک کوماندویی که سقوط آزاد می کند آماده باشد. هر لحظه شاید شرایط مسابقه تغییر کند و او نیاز به تجربه این تغییرات دارد.