به گزارش سرویس ورزشی برنا، در اردیبهشت سال 1394 تیم فوتبال سپاهان اصفهان توانست عنوان قهرمانی چهاردهمین دوره لیگ برتر را از آن خود کند.

سوم اردیبهشت

یکی از بزرگترین دروازه بانان تاریخ فوتبال ایران دار فانی را وداع گفت. عزیز اصلی دروازه‌بان اسبق تیم فوتبال پرسپولیس،  پس از طی کردن دوره بیماری در کشور آلمان درگذشت.

پنجم اردیبهشت

رقابت های بین المللی کشتی آزاد و فرنگی جام رومی کیدز ترکیه با کسب 4 مدال طلا، 2 نقره و 2 برنز نونهالان ایران به پایان رسید.

ششم اردیبهشت

در پایان رقابتهای کوراش قهرمانی آسیا تیم ملی مردان ایران با کسب 7 مدال طلا قهرمان شد و تیم ملی کوراش بانوان نیز با کسب 2 مدال طلا، 4 نقره و یک برنز به عنوان نایب قهرمانی رسید.

حجت الله خطیب مدیر کل اسبق تر‌بیت ‌بدنی استان تهران به علت بیماری درگذشت.

دوازدهم اردیبهشت

حسن کامرانی فر کمک‌ داور بین‌ المللی فوتبال کشورمان به صورت رسمی از دنیای داوری خداحافظی کرد.

هفدهم اردیبهشت

تیم ملی کشتی آزاد ایران با کسب 4 مدال طلا، 2 نقره و یک برنز مقتدرانه بر بام کشتی آسیا ایستاد.

هجدهم اردیبهشت

تیم فوتبال فولاد نوین قهرمان لیگ دسته یک فوتبال کشور شد.

بیستم اردیبهشت

تیم ملی کشتی فرنگی ایران با کسب 3 مدال طلا، یک نقره و 2 برنز عنوان قهرمانی آسیا را از آن خود کرد.

بیست و یکم اردیبهشت

در روز پایانی مسابقه‌های دوومیدانی قهرمانی نوجوانان آسیا پرتابگر دیسک ایران مدال طلای این ماده را به دست آورد.در چهارمین و آخرین روز مسابقه‌های نوجوانان قهرمانی آسیا اولین مدال پسران و دومین مدال کاروان ایران به دست آمد.سجاد زارع در ماده پرتاب دیسک با پرتابی معادل 53 مترو 28 سانتی متر اول شد و مدال طلای این رقابت‌ها را به دست آورد.کاروان 9 نفره دوومیدانی ایران پیش از این در قسمت دختران توسط امینه کشیری مدال برنز پرتاب چکش را به دست آورد.

بیست و سوم اردیبهشت

فرزان عاشورزاده با غلبه بر حریف بلژیکی خود توانست به مقام قهرمانی مسابقات جهانی روسیه دست یابد.

در پایان روز چهارم مسابقات نابینایان و کم‌بینایان قهرمانی جهان که در کره‌جنوبی برگزار می‌شود، کاروان ورزش ایران (کاروان بعثت) صاحب 14 طلا، 4 نقره و 10 برنز شد.

تیم ملی پاورلیفتینگ ایران با اقتدار از عنوان قهرمانی دوره قبل خود دفاع کرد و قهرمان شد.

بیست و چهارم اردبیهشت

هومن آپرین اولین کوه نورد ایرانی فاتح اورست بر اثر ضایعه قلبی درگذشت. او در سال 1325 در تهران متولد و در 15 سالگی به ورزش کوهنوردی علاقمند شد و در سه سال توانست به قله های متعددی از جمله دماوند صعود کند.

بیست و پنجم اردیبهشت

جام قهرمانی چهاردهمین دوره لیگ برتر فوتبال به تیم فوتبال سپاهان اهدا شد. پس از پیروزی 2 بر صفر زردپوشان اصفهان مقابل سایپا و همچنین تساوی دو تیم تراکتورسازی تبریز و نفت تهران، سپاهان قهرمان چهاردهمین دوره لیگ برتر فوتبال شد.

بیست و هشتم اردیبهشت

تیم ملی تکواندو ایران با 3 مدال طلا و یک برنز به کار خود در مسابقات جهانی پایان داد.

کاروان ورزشی نابینایان وکم بینایان بعثت متشکل از 37 ورزشکار در قالب تیم های گلبال، جودو، وزنه برداری و دوومیدانی آقایان و بانوان در میان 991 ورزشکار از 60 کشور جهان توانست مقام سوم مسابقات را به دست آورد.