به گزارش سرویس ورزشی برنا، در رقابت‌های گزینشی المپیک در قاره آسیا در شهر آستانه قزاقستان، فرنگی‌کار وزن ۶۶ کیلوگرم و آزادکار وزن ۱۲۵ کیلوگرم کشورمان در نخستین مسابقه خود  به پیروزی رسیدند.

در وزن 66 کیلوگرم امید نوروزی در دور نخست مقابل آمان نازاروف از ترکمنستان با نتیجه هشت بر صفر به پیروزی رسید. وی در دور دوم با پان ژنگ از چین، دارنده مدال‌های طلا و برنز آسیا مسابقه می‌دهد.

نوروزی در صورت برتری در این دیدار در مرحله نیمه نهایی با برنده دیدار راویندر از هند و روسلان تساریف کشتی‌گیر مطرح قرقیزستانی و دارنده مدال‌های طلا، نقره و برنز آسیا روبه‌رو می‌شود.

در بالای جدول وزن 66 کیلوگرم که 9 کشتی‌گیر حضور دارند، نمایندگان قزاقستان، ازبکستان، ژاپن و کره شمالی به مصاف هم می‌روند.

در وزن 125 کیلوگرم کشتی آزاد که 11 کشتی‌گیر وزن‌کشی کردند، کمیل قاسمی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم مقابل مصاف کیونگ جین نام از کره جنوبی، دارنده مدال برنز آسیا و بازی‌های آسیایی با نتیجه 11 بر صفر به پیروزی رسید. وی در مرحله نیمه نهایی با ژائو دنگ از چین، دارنده مدال برنز آسیا و نفر پنجم جهان مسابقه می‌دهد. این دو نماینده کشورمان در صورت فینالیست شدن سهمیه حضور در المپیک را کسب خواهند کرد.

در این رقابت‌ها تنها کشتی‌گیران فینالیست سهمیه المپیک را کسب می‌کنند که تاکنون کشورهای ژاپن، قزاقستان، چین و قرقیزستان هر کدام سه سهمیه و کره جنوبی نیز دو سهمیه المپیک به دست آورده‌اند و کشورهای هند، ازبکستان نیز هر کدام یک سهمیه را از آن خود کرده‌اند.