به گزارش سرویس ورزشی برنا به نظر می رسد که حضور ژوزه مورینیو در منچستریونایتد را باید قطعی و رسمی دانست.

روزنامه ال پائیس در این باره خبر داد مورینیو برای حضور در منچستریونایتد پیش قرارداد امضا کرده است. ظاهرا این قرارداد از ماه ها پیش رسمی شده و جالب اینکه برای ان شروط خاصی نیز تعیین شده است. بر اساس این توافق، اگر مورینیو تا یک می به عنوان سرمربی یونایتد معرفی نشده باشد، این باشگاه باید ۵ میلیون پوند غرامت و اگر تا یک ژوئن رسما به عنوان مربی یونایتد معرفی نشود، ۱۵ میلیون پوند غرامت، پرداخت کند. تا آن زمان سرنوشت منچستریونایتد در لیگ برتر نیز مشخص خواهد شد و باشگاه قطع همکاری با فان خال و حضور مورینیو به عنوان سرمربی منچستریونایتد را تایید خواهد کرد.

این مربی 53 ساله برای حضور در منچستریونایتد با سران این تیم به توافق رسیده است و به همین خاطر پیش قراردادی بین او و باشگاه امضا شده و مورینیو مدتی است به دنبال جذب بازیکنان جدید برای منچستریونایتد از جمله هری کین و گونسالو ایگوآین است. رئال مادرید نیز علاقه زیادی به جذب این مربی و جانشین کردن مورینیو به جای زین الدین زیدان داشت که البته مورد موافقت مورینیو قرار نگرفت.

مورینیو سومین مربی بعد از سر آلکس فرگوسن در این تیم است. منچستریونایتد از زمانی که فرگوسن از این تیم جدا شده است روزگار خوبی نداشته و تنها یک جام (جام خیریه) در زمان مویس به دست آورد و امسال نیز تنها در جام حذفی شانس قهرمان شدن دارد و سخت است تا بتواند سهمیه لیگ قهرمانان را بدست آورد.

به رغم اعلام این خبر افرادی مثل فرگوسن و چارلتون معتقدند مورینیو گزینه مناسبی برای هدایت باشگاه در شرایط کنونی نیست.