به گزارش سرویس ورزشی برنا، بهناز مرادخانی مربی تیم ملی روئینگ بازیهای ساحلی بانوان پس از بازگشت از اردوی تمرینی این تیم در ویتنام گفت: با توجه به اینکه روئینگ برای اولین بار در بازیهای ساحلی 2016 ویتنام با هدف توسعه این رشته پرهیجان و جذاب شرکت خواهد داشت، مسئولین برگزاری یک اردوی تمرینی در نظر گرفتند که تیم ما با 5 ورزشکار در بخش بانوان و 5 ورزشکار در بخش آقایان در اردو شرکت کردیم.

مرادخانی ادامه داد: مربیگری تیم ملی بخش بانوان در این اردو بر عهده من بود و در بخش آقایان طاهر کبوتری هدایت بچه ها را برعهده داشت.

وی از حضور 7 کشور در این اردو خبر داد و اظهار داشت: تیم های ویتنام، اندونزی، کره جنوبی، هنگ کنگ، تایلند و بگلادش در این اردو حضور داشند و مدرسان این دوره نیز 2 برادر دوقلو از یونان که خود سابقه قهرمانی چندین سال جهان در روئینگ ساحلی را داشتند، بودند.

مرادخانی در خصوص نحوه انجام روئینگ ساحلی بیان کرد: این مسابقات شامل 4 مرحله است که با دو در ساحل آغاز می شود و بعد از سوار شدن قایق، پاروزنان 3 مانع که هر کدام 85 متر فاصله دارند را طی می کنندو بلافاصله پس از دورزدن مسیر مستقیم را بر می گردند و در پایان نیز مجددا در ساحل تا خط پایان می دوند.

وی با اشاره به انجام مسابقه در پایان این دوره ما بین کشورهای شرکت کننده تصریح کرد: با توجه به اینکه ورزشکاران ما برای اولین بار در این رشته فعالیت کردند و با 8 روز تمرینی که داشتند توانستند 7 مدال شامل 2 طلا، 2نقره و 3 برنز دریافت کنند که نشان دهنده استعداد و پتانسیل خوب ورزشکاران ایران در این رشته است.

مرادخانی افزود: رقابت های روئینگ بازیهای ساحلی مهرماه سال جاری برگزار می شود و ما نیز اردوها را آغاز کردیم و تا زمان مسابقات تمرینات تخصصی را دنبال خواهیم کرد و امیدواریم بتوانیم نتایج خوبی نیز در مسابقات کسب کنیم.