به گزارش سرویس ورزشی برنا تیم ملی روئینگ بانوان ایران در رقابت های انتخابی المپیک در کره جنوبی شرکت خواهد کرد تا شانس خود را برای کسب سهمیه آزمایش کند. مهسا جاور یکی از روئینگ سواران تیم ملی است که از امیدهای اصلی کسب سهمیه محسوب می شود.

جاور نزدیک به 6 ماه است که در اردو تمرینات آماده سازی را پش تر گذاشته و در آخرین اردو در چین نیز حضوری پررنگ داشت. جاور در رشته قایق یک نفره در کره جنوبی با رقبای خود به رقابت خواهد پرداخت و امیدوار است تا بتواند مدال و سهمیه المپیک را با هم بگیرد.

جاور در باره شرایط خود اظهار داشت: من هم تمرینات و اردوهای خوبی پشت سر گذاشتم و در مسابقات تلاشم را خواهم کرد تا با کسب یک مدال خوشرنگ سهمیه را کسب کنم.

روئینگ سوار تیم ملی اردوی چین را در پیشرفت کمی و کیفی روئینگ سوار را بسیار مفید دانست و گفت: پیست شهر ونژو چین بسیار خوب بود و شرایط مناسبی داشت توانستیم در یک پیست استاندارد و با کیفیت تمرین کنیم و همین کمک شایانی به بالا بردن آمادگی ما کرد. ضمن اینکه تیم زیر 23 سال و جوانان چین هم در این کمپ تمرین می کردند و حضور در کنار آنها نیز روی ما تاثیر مثبت داشت.. آب خوب برای تمرین و هوایی شبیه به چونگجوی کره محل برگزاری مسابقات از دیگر مزیت های این محل اردو بود. در کل باید بگویم که اردوی چین بسیار سودمند و مفید فایده بود و از منظر کیفی و کمی آمادگی ما را بالا برد.

جاور که در ماده تکنفره سنگین وزن در مسابقات انتخابی پارو خواهد زد، درباره شرایط خودش برای رقابت های انتخابی المپیک گفت: ما با انجام تمرینات مستمر و منظم همه تلاشمان را به کار می گیریم تا بهترین نتیجه را کسب کنیم.

وی درباره حریفان اصلی اش در رقابت های کره جنوبی نیز اظهار داشت: تاکنون خبر دارم 18 قایق اعلام حضور کردند. چین در مسابقات جهانی سهمیه گرفته و قایقران های اندونزی، کره و ویتنام رقبای اصلی ام محسوب می شوند. آخرین اطلاعی که از رقبا دارم مربوط به مسابقات قهرمانی آسیا در شهریورماه سال گذشته می شود و حتما چون این مسابقات انتخابی است پاروزنان قوی تر ظاهر می شوند.