به گزارش برنا آذربایجان غربی، احد یوسفی مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری ارومیه در اولین نشست مطبوعاتی این باشگاه در سال 95 گفت:بعد از 5 سال فعالیت باشگاه شهرداری ارومیه، امسال با انتخاب یوبومیر تراویسا بعنوان سرمربی بدنبال حرفه ای تر کردن تفکر و سیستم در رشته والیبال هستیم.

وی افزود: باشگاه شهرداری ارومیه در سال 94 با داشتن 17 تیم رشته و 374 بازیکن و کادرفنی یکی از قدرتمندترین باشگاه ها در بخش ورزش در کشور به شمار میرفت.

مدیرعامل باشگاه شهرداری ارومیه تصریح کرد: تیم داری در رشته های والیبال، فوتبال، ورزش جانبازان و معلولین و ورزش های بانوان برای اولین بار با این روند در ارومیه توسط شهرداری ارومیه صورت گرفت که جا دارد با حمایت مردم و مسئولین این وضعیت بهبود بیابد.

یوسفی گفت: والیبال بعنوان مهم ترین رشته ورزشی شهر ارومیه و استان آذربایجان غربی همواره با چالش های زیادی روبرو بوده که تفاوت بین شهرستان ها و پایتخت بخصوص در رفت و آمد ها از جمله آنهاست که همین اتفاقات باعث شده تیم های شهرستانی نتوانند روند ثابت و قدرتمندی را در لیگ برتر داشته باشند.

وی ضمن اشاره به دست نیافتن به اهداف و نتایج برنامه ریزی شده توسط مربیان بومی افزود: امسال تراویسا از بین 3 گزینه خارجی بعنوان سرمربی باشگاه با تصمیم اعضای هیئت مدیره انتخاب شد و با صحبت های انجام شده و متن قرارداد تنظیم شده قرار است علاوه بر هدایت باشگاه شهرداری در لیگ برتر، آکادمی های حرفه ای بازیکن سازی و آموزش مربی ها نیز در ارومیه صورت گیرد.

یوسفی در ادامه گفت: تراویسا بعنوان سرمربی جدید باشگاه از یک تیرماه با حضور در ارومیه تمرینات تیم را برای حضور قدرتمند در لیگ برتر آغاز خواهد کرد.

مدیرعامل باشگاه شهرداری ارومیه تصریح کرد: سیاست امسال باشگاه همانند فصل قبل استفاده از حداکثر ظرفیت بازیکنان بومی است که درصورت نیاز و عدم وجود گزینه مناسب در پستی ابتدا از گزینه های غیر بومی در کشور و سپس از بازیکنان خارجی استفاده کنیم.

یوسفی با انتقاد از عملکرد هیئت های ورزشی استان گفت: متاسفانه هیئت های ورزشی مختلف بجای کمک به بخش خصوصی و در راس آنها باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری در حال سنگ اندازی هستند طوری که برای ثبت شدن قرارداد بازیکنان تیم فوتبال باشگاه، هیئت فوتبال استان مبلغ 300 میلیون ریال بعنوان درصد قراردادها فقط برای ثبت بازیکنان و مبلغ ده میلیون هم برای هر بازی از باشگاه دریافت می کرد ولی در عمل هیچ کمکی به برگزاری مسابقات نداشتند.

وی افزود: در مسابقات مختلف مسئولین باشگاه شهرداری وظیفه خط کشی زمین مسابقه، آماده سازی رختکن ها و ... را برعهده داشتند حتی بازیکنان در درون زمین وظیفه داشتند بجای مسئولین برگزاری که باید از هیئت باشند برانکارد جابجا کنند.

مدیرعامل باشگاه شهرداری ارومیه با تشکر از هیئت والیبال استان تصریح کرد: در طول فعالیت باشگاه در سال 94 هیئت والیبال آذربایجان غربی و غلامحسین کردستانچی بعنوان دبیر هیئت والیبال  که بیشترین همکاری را با شهرداری ارومیه بخصوص در بخش ثبت قراردادها داشتند و در طول برگزاری مسابقات لیگ هم همکاری مناسبی باتیم شهرداری داشتند که باید از ایشان قدردانی کرد.

یوسفی ضمن تشکر از اصحاب رسانه در مورد همکاری با باشگاه شهرداری ارومیه گفت: بی شک عملکرد اصحاب رسانه و خبرنگاران ورزشی در پیشبرد اهداف باشگاه و بهبود وضعیت ورزش استان و شهرداری ارومیه بعنوان نماینده استان در لیگ های مطرح کشوری بسیار مهم است که باید از تلاش آنان در سال 94 تشکر کرد.

وی در پایان در مورد عملکرد خود گفت: در طی 3 فصل حضور در راس باشگاه و با توجه به نتایج بدست آمده به خود نمره 14 می دهم و امیدوارم بتوانیم امسال نتایج در شان ورزش ارومیه کسب کنیم.