به گزارش سرویس ورزشی برنا، در هفته بیست و هشتم لیگ برتر شاید بتوان گفت دو مسابقه ای که تیم های پایتخت در آن حضور دارند، حساس ترین بازی های این هفته است اما در 6دیدار دیگر هم به دلیل تاثیر زیادی که به روی انتهای جدول خواهند گذاشت، به اندازه کافی دلیل برای بالا رفتن آمپرها هست!

فولاد- استقلال اهواز؛ آخرین دربی اهواز

آخرین شهرآورد جنوب ایران در لیگ پانزدهم، هیچ کدام از دو تیم را جا به جا نخواهد کرد اما نبرد جنوبی ها همیشه دیدنی بوده است. پسران آبی در مقابل زنبورهای قرمز حتما خودی نشان خواهند داد تا شاید آخرین روزهای لیگ برتر را با شادی به پایان برسانند.

استقلال خوزستان- راه آهن؛ تعیین تکلیف نهایی

همزمان با آخرین دربی اهواز؛ شاگردان ویسی در اهواز پا به روی ریل های زنگ زده خواهند گذاشت تا از قافله قهرمانی عقب نمانند اما تیم تهرانی، با 3گلی که به پدیده زد نشان داد هنوز برای بقا می جنگد. روی کاغذ کار سختی پیش روی اهوازی ها نیست اما ممکن است روی چمن اتفاقات دیگری رخ دهد. ضمن اینکه سهمیه گرفتن نفت، تراکتور و حتی ذوب آهن تا 50درصد وابسته به نتیجه این مسابقه است.

صبا- سیاه جامگان؛ فرار از سقوط در مشهد کوچک

شاگردان فرهاد کاظمی که در شهر امام رضا (ع) توانستند چرخ تراکتور را پنچر کنند و از ناامیدی در دقیقه 93 امید بسازند، این بار در شهر حضرت معصومه به دنبال معجزه ای دیگر هستند تا در دو هفته به پایان لیگ در سطح اول فوتبال کشور باقی بمانند. تیم علی دایی بازی رفت را در مشهد پیروز شده اما این بار بعید نیست مانند تراکتور سازی رو دست بخورد!

تراکتور- ملوان؛ حمله ملوانان به سربازان ژنرال!

ملوان تنها دو امتیاز با لبه پرتگاه فاصله دارد. اگر انزلی چی‌ها در تبریز ببازند، بعید نیست جای خود را به مشهدی ها بدهند اما آن ها که با شکست دادن سایپا روحیه بهتری پیدا کرده اند مطمئنا قرمزهای تبریز را آزار خواهند داد. در مقابل تبریزی ها که امیدشان برای قهرمانی پرپر شد، حالا به دنبال این هستند که شمع سهمیه را روشن نگه دارند بلکه شاید فرجی حاصل شد! امتیاز دادن در تبریز، ژنرال و سربازانش را به زیر تیغ خواهد برد!

پدیده-ذوب آهن؛ آخرین امیدهای یحیی

تیم یحیی یکی از مدعیان قهرمانی بود اما رفته رفته جای خودش را به نفت و تراکتور تقدیم کرد تا اکنون برای گرفتن سهمیه امیدوار به قضا و قدر باشد. در مقابل پدیده که نوسان زیادی از خود نشان داده، در شهر خودش به فکر تک رقمی شدن است. آن ها اگر خوش شانس باشند با پیروزی بر ذوب آهن می توانند حتی تا پله هفتم صعود کنند.

سپاهان- گسترش فولاد؛ زندگی در کنار زاینده رود!

سپاهان بدترین فصل عمرش را تجربه کرد. نایب قهرمان قاره، اکنون در پله یازدهم ایستاده اما دوست ندارد در پایان لیگ دورقمی باشد. آن ها قناری های تهران را بردند تا به خودشان ثابت کنند که می توانند پیروز شوند و حالا با روحیه ایی بهتر در مقابل آبی های تبریز می ایستند. شاگردان کمالوند نتواستند به سهمیه برسند اما به هدفشان رسیدند. پله هفتم جدول شایستگی گسترش را ثابت می کند و پسران آبی تبریز در این بازی به دنبال حفظ این شایستگی و حتی ارتقا بخشیدن به آن هستند.

 

برنامه هفته بیست و هشتم لیگ برتر فوتبال:

پرسپولیس- نفت        ساعت 18-   ورزشگاه آزادی

سایپا- استقلال          ساعت 18- ورزشگاه تختی

پدیده- ذوب آهن        ساعت 18  - ورزشگاه ثامن

سپاهان- گسترش      ساعت 18    ورزشگاه فولادشهر

فولاد- استقلال اهواز    ساعت 18      ورزشگاه تختی

استقلال خوزستان- راه آهن    ساعت 18   ورزشگاه غدیر

صبا- سیاه جامگان       ساعت 18 -    ورزشگاه یادگار امام

تراکتورسازی- ملوان     ساعت 18-    یادگار امام