به گزارش سرویس ورزشی برنا، رقابت‌های بین‌المللی کشتی آزاد و فرنگی نوجوانان و جوانان جام فدراسیون آذربایجان از روز گذشته (سه‌شنبه) و با برگزاری مسابقات کشتی فرنگی نوجوانان در شهر باکو آذربایجان آغاز شده بود که شب گذشته با معرفی نفرات و تیم‌های برتر به پایان رسید.

در پایان رقابت‌های روز نخست تیم کشتی فرنگی ایران با کسب 2 مدال طلا، 3 نقره و 4 برنز و 71 امتیاز به مقام سوم رسید. تیم‌های آذربایجان و گرجستان به ترتیب با 92 و 90 امتیاز اول و دوم شدند.

در این رقابت‌ها محمد مهرابی و نویداله قلی نوسی در اوزان 46 و 100 کیلوگرم به مدال طلا رسیدند، محمدمهدی خوشبخت، حسین فروزنده و محمدرضا بادکان در اوزان 66، 76 و 85 کیلوگرم صاحب مدال نقره شدند و محمد مهدی شعبانی، ابوالفضل زینتی رفاه، بهرام معروف خانی و علی‌اکبر یوسفی در اوزان 50، 58، 63 و 100 کیلوگرم به مدال برنز رسیدند.

نتایج کشتی گیران کشورمان در این رقابت‌ها  که با حضور تیم‌هایی از کشورهای آذربایجان، بلاروس، اوکراین، ازبکستان، قرقیزستان، گرجستان، بلغارستان، روسیه، عراق، ترکیه و قزاقستان برگزار می‌شود، به شرح زیر است:

در وزن 42 کیلوگرم ایران نماینده‌ای نداشت.

در وزن 46 کیلوگرم محمد مهرابی با شکست حریفان به دیدار فینال رسید و در این دیدار نیز مقابل فایل اسکندراف از آذربایجان با نتیجه 9 بر 5 به پیروزی رسید و با شایستگی به مدال طلا دست یافت.

در وزن محمد هادی شعبانی در دیدار رده بندی مقابل سهراب ساریف از آذربایجان با نتیجه 6 بر 4 به برتری رسید و صاحب مدال برنز شد.

در وزن 54 کیلوگرم حسین جاویدی نماینده کشورمان به عنوانی دست نیافت.

در وزن 58 کیلوگرم بهرام معروف خانی در دیدار رده بندی با نتیجه 8 بر صفر حبیب بشیراف از آذربایجان را شکست داد و به مدال برنز رسید. در همین وزن سیاوش منصور ینگنجه در دیدار رده بندی مقابل اوتار آبولادزه از گرجستان با نتیجه 9 بر صفر شکست خورد و پنجم شد.

در وزن 63 کیلوگرم ابوالفضل زینتی رفاه به دیدار رده بندی رسید که در این دیدار با نتیجه 10 بر یک سارخان کریم اف از آذربایجان را شکست داد و صاحب مدال برنز شد.

در وزن 69 کیلوگرم محمد مهدی خوشبخت با شکست تمام حریفان به دیدار نهایی رسید، اما در این دیدار با نتیجه 2 بر صفر مغلوب یولوی غنی‌زاده از آذربایجان شد و به مدال نقره رسید.

در وزن 76 کیلوگرم حسین فروزنده در دیدار فینال با نتیجه 6 بر یک مقابل لوکا خوتسیشویلی از گرجستان شکست خورد و به مدال نقره بسنده کرد.

در وزن 85 کیلوگرم حمیدرضا بادکان در دیدار فینال با نتیجه 3 بر 3 تهران امین زاده از آذربایجان شد و به مدال نقره سید.

در وزن 100 کیلوگرم نویداله قلی نوه با شکست حریفان به دیدار فینال رسید و در این دیدار نیز با نتیجه 5 بر 2 از سد صبا تستکسلادزه از گرجستان گذشت و صاحب مدال طلا شد در همین وزن علی‌اکبر یوسفی در دیدار رده بندی با نتیجه 10 بر صفر از سد تاریش آبیلوف از آذربایجان گذشت و به مدال برنز رسید.