به گزارش سرویس ورزشی برنا، نخستین دوره مسابقات والیبال ساحلی قهرمانی جوانان زیر 19 سال  آسیا و انتخابی جهان از 29 اردیبهشت ماه تا دوم خردادماه به میزبانی لائوس برگزار می شود.

دومین مرحله اردوی آماده سازی تیم ملی والیبال ساحلی جوانان از هفتم اردیبهشت در بندرعباس آغاز خواهد شد.

مازیار هوشمند مربی تیم والیبال ساحلی جوانان چهار بازیکن شامل جواد فیروزپور، سینا عنایتی، محمدرضا شبیری و علی شهبازی را به این اردو دعوت کرده است. همچنین سه بازیکن ساحلی محلی (رضا امیری، محمد الهامی و مهدی محمدی) نیز ملی پوشان را در این اردو همراهی خواهند کرد.

معین الدین بندری نیز به عنوان سرپرست در این اردو خواهد بود و دو مربی محلی (مسعود احمدزاده و علیرضا ذاکری) برای کسب تجربه در این اردو حضور خواهند داشت.

نخستین مرحله اردوی آماده سازی تیم ملی والیبال ساحلی جوانان ایران از 21 تا 28 فروردین ماه در شهرستان نور استان مازندران برگزار شده بود.

تیم ملی والیبال ساحلی زیر 17 سال (نوجوانان) ایران نیز که خود را برای حضور در نخستین دوره رقابت های قهرمانی آسیا آماده می کند، دومین اردوی آماده سازی خود را به صورت مشترک با جوانان پیگیری خواهد کرد.

پرویز فرخی مربی این تیم چهار بازیکن شامل محمدرضا حضرت پور، مرتضی شریفی، سالار غنی دل و ادریس خداپرست را به این اردو دعوت کرده است. همچنین سه بازیکن ساحلی محلی شامل سجاد حیدری، هرمزان سلیمان زاده و رامین شهنوازی ملی پوشان را در این اردو همراهی خواهند کرد.

سروش سلطانی به عنوان سرپرست در این اردو حضور خواهد داشت و دو مربی محلی (سید علی اکبر صدر و محمد امین عبداله زاده) نیز برای کسب تجربه در کنار پرویز فرخی خواهند بود.

نخستین دوره مسابقات والیبال ساحلی قهرمانی زیر 17 سال آسیا از 17 تا 19 اردیبهشت ماه به میزبان تایلند پیگیری خواهد شد. تیم ملی والیبال ساحلی نوجوانان ایران 12 اردیبهشت اردوی خود در بندرعباس را به پایان می رساند و پانزدهم راهی تایلند خواهد شد. سرپرستی تیم ملی والیبال ساحلی نوجوانان در رقابت های آسیایی به عهده بهرام سلیمانی خواهد بود.