به گزارش سرویس ورزشی برنا، محمد لواسانی رییس کمیته پیشکسوتان فدراسیون جودو و کوراش در گفتگو با سایت فدراسیون جودو و کوراش اظهار داشت: هشت سال است در این کمیته حضور دارم اما برای اولین بار است که میبینم کمیته پیشکسوتان از حالت نمادین خارج شده و شرایطی را پیدا کرده که باعث شده ارزش و اعتبار پیشکسوتان حفظ شود.

وی افزود: فدراسیون جودو و کوراش مسابقات پیشکسوتان قهرمانی کشور را پیش رو دارد که پنجمین دوره محسوب می شود و تفاوت آن با ادوار گذشته این است که قصد داریم اکنون که پیشکسوتان از سراسر ایران به بهانه این مسابقات در تهران حضور پیدا می کنند بهتر است از حضور آنها به بهترین شکل ممکن بهره برد و از تجربیات آنها در قالب برگزاری یک دورهم نشستن صمیمانه یا به اصطلاح گردهمایی استفاده کرد.

لواسانی ادامه داد: احترام به پیشکسوت باید یک اصل و اساس فرهنگی در ورزش ایران باشد و هیچگاه نباید از آن غفلت کنیم.وقتی جودوکار دوره قهرمانی را سپری می کند آنجاست که باید ساماندهی لازم صورت بگیرد تا بتوانند در عرصه دیگر در این رشته خدمت رسانی کنند. استفاده از پیشکسوتان رشد هر ورزشی را بدنبال دارد چرا که باعث خواهد شد که آنها سالها تجربه را در اختیار رده های سنی پایه بگذارند.

رییس کمیته پیشکسوتان فدراسیون جودو و کوراش اظهار داشت: فضای این روزهای جودو به آرامش رسیده و دلیل آن هم مدیریت و تدبیری است که با حضور دکتر خدابخش به عنوان سرپرست فدراسیون صورت گرفت چرا که بسیاری از مشکلات جودو مدیریتی بود و جامعه جودو خوشحال است که با مدیریت اصولی سرپرست فدراسیون این رشته به آرامش رسید و با توجه به تسلط خدابخش جودوکاران کشورمان رقابت های مختلف برای کسب امتیاز به منظور حضور در المپیک را خوب طی کردند.

لواسانی گفت: اکنون که اوضاع این رشته مناسب است و المپیک ریو را هم پیش رو داریم تجربه سالها حضورم در ورزش یه من می گوید که بنده و تک تک اهالی جودو و ورزش وظیفه داریم این وضعیت خیلی حساس را درک کرده و به آرامش فعلی کمک کنیم تا دوباره فضای جودو ملتهب نشود.