به گزارش سرویس ورزشی برنا، سید علیرضا حسینی، رئیس انجمن وزنه برداری جانبازان و معلولین در اولین روز از چهاردهمین تمرینات تیم ملی وزنه‌برداری جانبازان و معلولین گفت: شهر ریودوژانیرو از نظر جوی شرایطی مشابه شهرهای شمالی ایران را دارد. به همین منظور برای تغییر روحیه و تنوع و نیز تطبیق شرایط بدنی ورزشکاران با آب و هوای محل برگزاری مسابقات پارالمپیک، چهاردهمین اردوی تیم ملی را در استان گیلان و شهر رشت برگزار می‌کنیم.

وی افزود: این اردو اولین مرحله تمرینات پس از قطعی شدن 6 سهمیه پارالمپیک ریو است و از این پس هیچ تغییری در ترکیب تیم ملی نخواهیم داشت و با همین 6 نفر به مسابقات اعزام می شوم.

رئیس انجمن وزنه‌برداری خاطرنشان کرد: تمرینات تیم ملی با برنامه‌ریزی دقیق کادر فنی پیش می‌رود و به گونه‌ای طراحی شده که حتی تا روز پرواز به ریو هم مشخص هست که ملی‌پوشان چه کارهایی باید انجام بدهند و این نظم و برنامه به پیشبرد اهداف ما کمک شایانی می‌کند.

سیدحامد صلحیپور و علی صادقزاده (تهران)، سامان رضی (گیلان)، سیامند رحمان (آذربایجان غربی)، حمزه محمدی (مازندران) و مجید فرزین (اردبیل) 6 ورزشکار دعوت شده به این تمرینات هستند.

چهاردهمین مرحله تمرینات تیم ملی وزنه‌برداری جانبازان و معلولین زیر نظر احمد دلجوان به عنوان سرمربی وغلامرضا آسترکی به عنوان مربی انجام می‌شود.

حجت الاسلام و المسلمین قائمی، نماینده فرهنگی اردو معرفی شده و سرپرستی این تمرینات که از 23 اردیبهشت ماه ادامه دارد، بر عهده احمد ملاحسینی است.