به گزارش سرویس ورزشی برنا، رئیس فدراسیون والیبال در نخستین جلسه هماهنگی کمیته برگزاری مسابقات لیگ جهانی در تهران گفت: تاکنون سه دوره تجربه میزبانی کسب کردیم و امسال در چهارمین سال باید بهتر از گذشته عمل کنیم.

مرحله مقدماتی بیست و هفتمین دوره لیگ جهانی با حضور ۱۲ تیم در سطح یک از 27 خرداد تا 13 تیرماه پیگیری می‌شود.

مرحله مقدماتی لیگ جهانی 2016 در سه هفته پیگیری خواهد شد و تیم ملی والیبال ایران در هفته سوم میزبان گروه سوم در سالن 12  هزار نفری آزادی تهران خواهد بود. در این هفته تیم های آرژانتین، ایتالیا و صربستان به تهران می آیند.

نخستین جلسه هماهنگی کمیته برگزاری مسابقات لیگ جهانی در تهران با حضور روسای کمیته و بخش های مختلف فدراسیون والیبال امروز در دفتر رئیس فدراسیون والیبال و به ریاست دکتر محمدرضا داورزنی برگزار شد.

رئیس فدراسیون والیبال در ابتدای این نشست با یادآوری اینکه والیبال ایران برای چهارمین سال متوالی حضور در لیگ جهانی را تجربه می کند و سه دوره میزبانی نیز تا کنون داشته ایم، گفت: امسال رقابت ها به صورت فشرده برگزار می شود و میزبانی نیز در این شرایط دشوارتر می شود. باید در چهارمین میزبانی خود همانند سال های گذشته به شایستگی مسابقات را برگزار کنیم.

داورزنی تاکید کرد: فشردگی مسابقات نباید هماهنگی عوامل اجرایی را تحت تاثیر قرار دهد. بنابر این برنامه های خود را به گونه ای تدوین کنید که امکان اجرای آن در کمترین زمان ممکن وجود داشته باشد.

وی با یادآوری اینکه مسابقات امسال لیگ جهانی همزمان با ماه مبارک رمضان در تهران برگزار می شود، گفت: هر روز دو مسابقه برگزار می شود که یک دیدار قبل از افطار است و تیم ملی والیبال ایران بعد از افطار به مصاف حریفان می رود.

رئیس فدارسیون والیبال گفت: سه داور بین المللی برای قضاوت این رقابت ها به تهران می آیند (داور اول، دوم و ویدیو چک) و ابراهیم فیروزی نیز داور بین المللی کشورمان به عنوان داور چهارم (ذخیره) این رقابت ها خواهد بود.

سپس روسای کمیته مختلف ستاد لیگ جهانی پیشنهادات و نظرات خود را برای هر چه برگزاری بهتر این مسابقات به همراه برنامه های خود ارائه کردند.