به گزارش سرویس ورزشی برنا، رقابت های بین المللی کشتی آیون کورنیانو و لادیسلاو سیمون رومانی، روزهای 29 و 30 خردادماه در شهر بخارست رومانی برگزار می شود.

در پایان روز نخست این رقابت ها عظیم گرمسیری، یوسف قادریان و مجید علیاری در اوزان 71، 80 و 98 کیلوگرم به مقام نخست رسیدند، مهدی فلاح و بهنام مهدی زاده در اوزان 80 و 130 کیلوگرم صاحب مدال نقره شدند و شیرزاد بهشتی طلا، محمدعلی گرایی و مهدی نوری نیز در اوزان 59، 71 و 130 کیلوگرم به مدال برنز رسیدند.

نتایج کشتی گیران کشورمان به شرح زیر است:

در وزن 59 کیلوگرم شیرزاد بهشتی طلا مقابل روشن بایراموف نایب قهرمان سال 2015 جهان از آذربایجان با نتیجه 2 بر صفر شکست خورد، در همین وزن رضا خدری مقابل کشتی گیر اوکراینی با نتیجه 8 بر 4 به پیروزی رسید اما در دور بعد مقابل روشن بایراموف ضربه فنی شد. در این وزن شیرزاد بهشتی طلا به مدال برنز رسید و خدری صاحب عنوانی نشد.در وزن 71 کیلوگرم عظیم گرمسیری با نتیجه 6 بر 4 نماینده ای از کشور رومانی را شکست داد، و در ادامه با شکست سایر رقبا به مدال طلا رسید. محمد علی گرایی نیز سوم شد.

 در وزن 80 کیلوگرم یوسف قادریان با نتیجه 7 بر یک از سد الوین مورس علی اف نفر سوم جهان و اول بازی های اروپایی (در وزن 75 کیلوگرم) از آذربایجان گذشت. وی در دور دوم نیز با نتیجه 8 بر صفر مهدی فلاح دیگر نماینده کشورمان را که در دور نخست کشتی گیری از بلغارستان را 10 بر 2 شکست داده بود، مغلوب کرد. و به مدال طلا رسید. مهدی فلاح نیز با توجه به پیروزی مقابل الوین مورس علی اف آذربایجانی به مدال نقره دست یافت.

مجید علیاری در وزن 98 کیلوگرم در دور نخست با قرعه استراحت روبرو شد و در پایان با شکست حریفان خود به مدال طلا دست یافت.در وزن 130 کیلوگرم بهنام مهدی زاده کشتی گیری از رومانی را ضربه کرد اما مقابل صباح شریعتی از آذربایجان 6 بر 4 مغلوب شد و صاحب مدال نقره شد. در همین وزن مهدی نوری به مدال برنز رسید.همچنین رقابت های اوزان 66، 75 و 85 کیلوگرم نیز فردا برگزار می شود که جمال اسماعیلی و عظیم گرمسیری نمایندگان کشورمان در وزن 75 کیلوگرم به مصاف حریفان خود خواهند رفت.