به گزارش گروه ورزش خبرگزاری برنا، مجید کیهانی، رییس فدراسیون دوومیدانی ضمن ابراز خرسندی از کسب سهمیه محمد ارزنده در رقابت‌های دوومیدانی جام کازانف قزاقستان، این نتیجه را حاصل ماه‌ها تلاش فدراسیون و این ورزشکار دانست و افزود: ارزنده از 8 ماه پیش با مربی و ماساژور خبره خارجی در حال تمرین بود که شاید حدادی این شرایط ایده آل را نداشت.

رئیس فدراسیون دوومیدانی با بیان این که این ورزشکار در اردوهای مختلف نیز حضور داشته است، افزود: اگر رکورد 8.16 متردر پرش طول ارزنده در المپیک تکرار شود، به طور حتم به مدال ختم خواهد شد.

وی رسیدن به چنین نتیجه ای را نیازمند تدارکات لازم عنوان و خاطرنشان کرد: هدف فدراسیون کسب هشت سهمیه ریو 2016 بود که کسب 10 سهمیه، ایده آل ما برای حضور در این بازی ها است.

کیهانی در عین حال افزود: با توجه به فاصله باقی مانده تا بازی های المپیک، شرایط محمدارزنده بسیار حساس است چراکه باید تدارکات لازم رافراهم کنیم؛ به همین منظور قصد داریم این ورزشکار را تا یک هفته آینده برای اردو در قزاقستان نگه داریم که شرایط وی پس از این اردو بررسی خواهد شد.

رئیس فدراسیون دوومیدانی با بیان این که تا 21 تیرماه شانس کسب سهمیه دوومیدانی وجود دارد، گفت: حدود 10 نفر از ورزشکاران را در قزاقستان داریم که هفته دیگر مسابقه خواهند داشت. تاکنون برنامه ریزی های ما برای کسب سهمیه بود اما از حالا به بعد برنامه ریزی برای حضور در این بازی ها است.

وی سهمیه های این دوره را با ارزش تر از دوره پیش عنوان کرد و افزود: در المپیک لندن 10 سهمیه در گروه های A و B داشتیم که در این دوره با تغییر قوانین هشت سهمیه رده A را کسب کردیم.

مجید کیهانی در پایان از مردم کشور خواست تا در ایام لیالی قدر با دعای خیر خود ورزشکاران دوومیدانی کشور را برای حضور در بازی های ریو 2016 آماده کنند.