به گزارش گروه ورزش خبرگزاری برنا، در ادامه رقابت‌های مرحله حذفی جام ملت های اروپا از ساعت 17:30 دقیقه فرانسه میزبان به مصاف جمهوری ایرلند رفت که در نهایت این بازی با نتیجه 2 بر یک به سود خروس‌ها پایان یافت.

جدال دو تیم ملی فوتبال ایرلند جنوبی و فرانسه میزبان به قضاوت ریتزولی در استادیوم لیون کلید خورد و سریع‌ترین گل جام با یورش سبزها به سمت دروازه لوریس رقم خورد، داور خطای پوگبا را اعلام کرد و برادی موفق شد ضربه پنالتی را به گل تبدیل کند.

حملات پیاپی فرانسه یکی پس از دیگری از مرکز میدان کلید می‌خورد و البته نتیجه مثبتی به همراه نداشت.

ایرلند البته در دفاع مطلق فرو نرفته بود و در دقایق 32 و 38 روی دروازه فرانسه خطرات جدی را ایجاد کرد. هواداران فرانسه باور نداشتند تیمشان این‌گونه برابر جمهوری ایرلند که فقط به خاطر حضور در یورو 2016 شاد بود، شکست بخورد.

دو تیم با همان نتیجه یک بر صفر به سود ایرلند به رختکن رفتند تا در نیمه مربیان تکلیف این جدال را روشن کنند.

در نیمه دوم، کومن به جای کانته وارد میدان شد تا سیستم 4-2-3-1 فرانسه تکمیل شود و پوگبا و ماتوئیدی کاملا در مرکز زمین قرار بگیرند. پوگبا در همان ابتدای نیمه دوم فرصت مسلم گلزنی را از دست داد و پایت ستاره متعصب فرانسه روی ضربه کاشته موقعیتی دیگر را از کف داد تا تابلوی نتایج همچنان برای فرانسه میزبان ترسناک و دلهره آور باشد.

کوشیلنی در دقیقه 48 بازی می‌توانست با ضربه سر گل تساوی بخش بازی را به ثمر برساند اما مدافعان ایرلند جنوبی هوشیارتر بودند.

پایت در دقیقه 54 یک بار دیگر فرصت مسلم جبران گل خورده را از دست داد و هواداران فرانسه بیش از پیش در حسرت موقعیت‌های از دست رفته ماندند.

حملات فرانسه آنقدر ادامه پیدا کرد که بالاخره ستاره اتلتیکومادرید موفق شد جور سایر بازیکنان را بکشد و گلزنی کند. گریژمان در دقیقه 58 روی سانتر زیبای سانیا و تعویض به موقع بازی به وسیله پوگبا گل فرانسه را ثبت کرد.

فرانسه به حملات خود ادامه می‌داد و روحیه بهتری داشت اما ایرلند نیز همچنان حملات زهردار خود را روی دروازه میزبان یورو 2016 طرح‌ریزی می‌کرد.

آنتوان گریژمان گل دوم فرانسه را نیز در دقیقه 61 روی پاس به موقع ژیرو با ضربه سر وارد دروازه ایرلند کرد تا فرانسه تا حدود زیادی از صعود به یک چهارم نهایی اطمینان داشته باشد، ایرلند میدان را خالی کرده بود و امید زیادی برای جبران گل خورده نداشت.

آنتوان گریژمان همه کار برای تیمش کرد و خطای شین دافی دقیقه 66 روی او باعث شد تا هم اخراج شود و هم یک ضربه کاشته حساس به فرانسه هدیه دهد.

جاناتان والترز به جای مورفی دقیقه 65 و اوشی به جای مک‌کلین در دقیقه 69 وارد میدان شدند تا ایرلند 10 نفره شرایط بهتری پیدا کند، کار برای سبزها بسیار سخت شده بود و فرانسه به اداره بازی می‌اندیشید.

ژینیاک به جای ژیرو برای فرانسه به میدان آمد تا آبی‌ها کنترل بیشتری در میانه میدان داشته باشند. ژینیاک بازیکن شوتزنی است و دشان او را برای حفظ حالت تهاجمی فرانسه وارد میدان کرد.

در دقیقه 72 نیز هولاهان به جای مک‌کارتی وارد میدان شد و تعویض‌های ممکن ایرلند به پایان رسید.

فرانسه به حملات خود ادامه می‌داد و ایرلند توان حمله همه جانبه را نداشت. کومن، ژینیاک، گریژمان هر خطری بالقوه برای ایرلند بودند و سبزها دلشان نمی‌خواست گل‌های بیشتری دریافت کنند.

فرانسه میزبان در نهایت موفق شد به پیروزی دو بر یک دست پیدا کند و راهی یک چهارم نهایی شود.