به گزارش سرویس ورزشی برنا، تیم ملی والیبال جوانان ایران در نخستین مسابقه خود در رقابت های قهرمانی آسیا از ساعت 11 به وقت چین تایپه در سالن کاوشنگ آرنا به مصاف ترکمنستان رفت و توانست با نتیجه 3 بر صفر و با امتیازهای 25 بر 12 ، 25 بر 22 و 25 بر 18 حریف خود را مغلوب کند. بهروز عطایی برای شروع این مسابقه جواد کریمی، اسماعیل طالبی، امیرحسین اسفندیار، اسماعیل مسافر، طیب عینی، علی اصغر مجرد و رسول آقچه لی  را روانه میدان کرد.

در اوایل مسابقات هر دو تیم در حال ارزیابی هم بودند و اشتباهاتی هم در زدن سرویس داشتند. در امتیاز 8 بر 3 شاگردان بهروز عطایی اختلاف خوبی با حریف نه چندان قدرتمند خود ایجاد کردند و به وقت استراحت فنی اول رفتند. وقت استراحت فنی دوم هم در حالی اعلام شد که تیم ایران با نتیجه 16 بر 8 از حریف خود پیش بود. ست نخست این مسابقه ببا نتیجه 25 بر 12 به سود ایران خاتمه پیدا کرد.

برای شروع ست دوم هم تغییری در ترکیب ایران ایجاد نشد. این ست پایاپایی شروع شد و در برخی امتیازها ترکمنستانی ها هم به کمک اشتباهات ملی پوشان جوان ایران توانستند از شاگردان عطایی پیش بیافتند. در امتیاز 8 بر 5 به سود ترکمنستان تیم ها به وقت استراحت فنی اول رفتند. در امتیاز 12 ایران توانست نتیجه بازی را به تساوی بکشاند. علی رمضانی و محمود رسولی در امتیاز 14 بر 13 به سود ترکمنستان جایگزین جواد کریمی و رسول آقچه لی شدند. وقت استراحت فنی دوم زمانی اعلام شد که نتیجه بازی 16 بر 14 به سود ترکمنستان بود. در امتیاز 20 بازهم ایران توانست بازی را به تساوی بکشاند و پس از آن از حریف خود با نتیجه 22 بر 20 پیش افتاد و در پایان این ست با نتیجه 25 بر 22 به سود ایران خاتمه پیدا کرد.

برای شروع ست سوم ترکیب ایران تغییراتی داشت و نفراتی همچون اکبر ولایی، علی رمضانی و محمود رسولی در ترکیب اولیه وارد میدان شدند. در امتیاز 8 بر 7 به سود ایران تیم ها به وقت استراحت فنی اول رفتند. در امتیاز 15 بر 14 به سود ایران توحید صمدی وارد زمین و جایگزین طیب عینی شد و در امتیاز 16 بر 15 هم تیم ها به وقت استراحت فنی دو رفتند. اشتباهات ترکمنستان در اواخر بازی زیاد شد و ملی پوشان ایران به خوبی از این موضوع استفاده کردند. ست سوم این مسابقه با نتیجه 25 بر 18 به سود ایران خاتمه پیدا کرد.

هجدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی جوانان زیر 20 سال آسیا از امروز شنبه 19 تا یکشنبه 27 تیرماه سال 95 به میزبان چین تایپه برگزار می شود. در دور مقدماتی این رقابت ها 16 تیم شرکت دارند که تیم ملی والیبال جوانان ایران در گروه دوم این رقابت ها با تیم های قطر، هنگ کنگ و ترکمنستان همگروه است.

دور مقدماتی این رقابت ها به مدت سه روز از 19 تا 21 تیرماه پیگیری خواهد شد که گروه بندی آن به شرح زیر است:

گروه اول: چین تایپه (میزبان)، تایلند، قزاقستان وعربستان

گروه دوم: ایران، قطر، ترکمنستان و هنگ کنگ

گروه سوم: چین، ژاپن،  پاکستان، عراق

گروه چهارم: کره جنوبی، بحرین، سریلانکا و استرالیا

برنامه سایر بازی های امروز به شرح زیر است:

قطر – هنگ کنگ ساعت 13

کره جنوبی – بحرین ساعت 13

استرالیا – سریلانکا ساعت 15

مراسم افتتاحیه ساعت 17

چین تایپه – عربستان ساعت 18:30