فرزین اسدی در خصوص مسابقات زیر 23 سال جهان در بلاروس اظهار داشت: مسابقات امسال بسیار مهم است چون فاصله آن با مسابقات آبهای آرام المپیک کمتر از یک ماه است و قایقرانان در اوج آمادگی در این رقابت ها شرکت خواهند کرد.

وی افزود: با این شرایط کار بسیار سختی پیش رو داریم چون اصولا اکثر قایقرانان جوان با تیم بزرگسالان خود در یک پیست و زیر نظر یک مربی تمرین و پیشرفت می کنند و در بسیاری موارد رکوردهای کاملا مشابهی دارند.

اسدی درباره اهمیت این دوره از مسابقات برای قایقرانان ایران گفت: ما در آبهای آرام سهمیه المپیک نداشتیم و مسابقات زیر 23 سال فرصت خوبی است تا توانایی های خود را در کنار بهترین های جهان به رخ بکشیم.

وی ادامه داد: از سویی دیگر با توجه به شرایط سنی تیم ما تقریبا با تیم اصلی به این مسابقات می‌رویم و این رقابت ها می تواند ارزیابی خوبی از وضعیت تیم در بین رقبای آسیایی باشد.

این ملی پوش کایاک تصریح کرد: خوشبختانه تمرینات خوبی تحت نظر ایرج اقلیمی انجام می‌دهیم و در حال حاضر در فاز سرعتی هستیم تا با آمادگی کامل راهی مسابقات شویم.

اسدی در پایان عنوان کرد: مسابقات 7 تا 10 مردادماه در بلاروس برگزار می شود و امیدوارم شرایط به نحوی پیش رود که بتوانیم بهترین عملکرد را در رقابت ها داشته باشیم.