به گزارش گروه ورزش خبرگزاری برنا، رباب شهریان درخصوص تصویب دو لایحه اخیر هیئت دولت در زمینه ورزش به پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان گفت: پس از پیگیری های وزارت ورزش و جوانان و تأیید لایحه نظام تخصصی ورزش در هیئت محترم دولت، خبر خوش دیگری در خصوص تصویب آیین نامه استخدام ورزشکاران قهرمان المپیک و پارالمپیک، جهانی و بازی های آسیایی فضای ورزش کشور را مجدداً با استقبال بی نظیری روبرو کرد. همه بر این باورند که در طول تاریخ ورزش کشور، تصویب لایحه فوق برگ زرینی در کارنامه دولت تدبیر و امید و وزارت ورزش و جوانان خواهد بود.
 
وی ادامه داد: با تصویب آیین نامه استخدام  ورزشکاران و قهرمانان در دولت، مزایای آن بی شک در آینده ای نه چندان دور سایه بر موفقیت های ورزشی کشور عزیزمان خواهند انداخت.

معاون امور ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان در خصوص مزایای آیین نامه استخدام  ورزشکاران و قهرمانان  تصریح کرد: از بعد قهرمانی تصویب این لایحه بی شک انگیزه و اراده ورزشکاران برای دستیابی به سکوهای بین المللی، تقویت شده و خواهیم دید که میزان مدال آوری ما در سنوات آینده قابل مقایسه با گذشته نخواهد بود. همچنین از بعد همگانی، با افزایش قهرمانی ها، بی شک خانواده ها تمایل و رغبت بیشتری برای حضور فرزندانشان در میادین ورزشی خواهند داشت و از بین آنان می توان تیم های ملی را تقویت کرد چرا که خانواده ها از آینده شغلی فرزندانشان مطمئن خواهند شد.

وی ادامه داد: از  منظر اجتماعی نیز ورزش حرفه ای جزء مشاغل محسوب می شود، بطوری که نگاه اجتماع به ورزشکاران مثبت تر شده و ورزشکاران دارای منزلت اجتماعی بیش از بیش خواهند شد ضمن این که در زمینه فرهنگ سازی نیز فرهنگ غنی ایرانیان در خصوص گرایش به ورزش پربارتر خواهد شد.

شهریان در پایان بازتاب بین المللی این لایحه را  نشان دهنده ارزشمند بودن آن عنوان کرد و افزود: نگاه ویژه دولت به قهرمانان پارالمپیکی و فرزندان گرانقدر آنان کاری اخلاقی و ستودنی است.