به گزارش گروه ورزش خبرگزاری برنا، محمدرضا ساکت مدیر تیم های ملی ضمن خیر مقدم به اساتید، سرپرستان و مدیران تیم های ملی گفت: از شما بخاطر زحماتتان در مدت فعالیت که سالها بار زحمت مسائل فوتبال را به عهده داشتند، تشکر می کنم.

وی در ادامه گفت: سازمان تیم های ملی فدراسیون فوتبال در حال تشکیل و تدارک ایجاد تشکیلاتی منسجم برای تیم های ملی است که بنا به تاکیدات رئیس فدراسیون فوتبال در این امر، به طور مشخص 4 سازمان تیم های ملی، اقتصادی، سازمان لیگ فوتبال، سازمان لیگ فوتسال و فوتبال ساحلی خواهیم داشت که این امر در برنامه انتخاباتی رئیس فدراسیون مطرح شده بود.

ساکت افزود: آنچه که با هدف سازمان تیم های ملی ایجاد شده، وجود یک پیوستگی و هارمونی بین بخش های مختلفی است که به تیم های ملی سرویس می دهند. در واقع ایجاد یک استاندارد و رویه برای همه تیم ها، جلوگیری از حرکت ها و فعالیت های موازی، چابک سازی فعالیت ها، تدوین فرایند ها، مستند سازی و اقدام مهمتری که از نگاه ما و مسئولین فدر اسیون وجود دارد این است که در قالب گواهینامه ایزو 2014-9001 بتوانیم به سمت نظام مدیریتی نوین در فدراسیون فوتبال حرکت کنیم.

مدیر تیم های ملی ادامه داد: هدف بارزی که ما در استاندارد ایزو 2014-9001 دنبال می کنیم این است که با مستند سازی، اطلاعات و آمار و مهمترین مسئله که پایش و اندازه گیری است؛ به اهداف خود برسیم. آنچه که نقطه اصلی این استاندار است، ارزیابی، پایش و اندازه گیری و بازنگری فعالیتها و اقداماتی است که صورت می گیرد. اگر فعالیتها بدون ارزیابی مستمر صورت بگیرد و اصلاح روش ها را مورد نظر قرار ندهیم، این موضع ما را در توقفگاه تشکیلاتی، متوقف می کند.

ساکت در ادامه بیان کرد: در این سازمان واحد برنامه ریزی و نظارت، بخش های هماهنگی و مسائل اجرایی وجود خواهد داشت. در واقع سازماندهی امور، نظارت، بخش اطلاعات و آمار که بانک اطلاعاتی قوی را ایجاد می کند تا ما از داشته ها و ظرفیتهای فنی و فردی خود با خبر باشیم، به ما این امکان را می دهد تا در هر زمان بتوانیم بهترین ها را برای انتخاب در اختیار داشته باشیم. در واقع به جای انتخاب به دفعات در حوزه مسائل اجرایی و مدیریتی، نگاه ما این است که با این امر تغییر یابد و با پیوندی که با کمیته آموزش داریم بتوانیم نیروهای آموزش دیده، توانمند و دارای تجربه را در اختیار داشته باشیم.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: پیوستگی و رصد استعدادهای فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی از دیگر برنامه های ما است. در واقع بازیکنی که برای اولین بار به اردوی تیم ملی دعوت می شود دارای یک کد خواهد بود و روند تمرینات و فعالیت های کلیه بازیکنان تا هر زمان که در فوتبال بازی می کند، وجود خواهد داشت. در برخی از مواقع به دلیل تفکرات و نگرش مربیان برخی از استعدادهایی که در اولین مراحل اردویی تیم ملی انتخاب می شوند و می توانند برای تیم های ملی افتخار آفرین باشند، از بین می روند و مفقود می شوند. این امر یک آسیب است که ما در جمع بندی های خود به آن رسیده و درصدد رفع آن خواهیم بود.

وی در پایان گفت: بحث پشتیبانی یکی دیگر از معضلات این مجموعه در بخش زیرساختها، فضای فیزیکی، زمین و وسایل تمرین و تجهیزات آموزشی است که تمامی اینها مشکلات و پراکندگی خاص خود را دارد. طبیعتا در سازمان تیم های ملی و بخش های مختلف نگاه ما این است که پیوستگی فنی و مفیدی را بین تیم های A و تیم های پایین تر در هر فضایی از فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی ایجاد کنیم. در واقع متد فوتبال این است که از تیم های A به تیم های پایین مراودات فنی برقرار شود تا از استعدادها به بهترین نحو ممکن استفاده کرد و به آنها آموزش دهیم تا در نهایت آینده تیم های ملی تامین شود.