به گزارش گروه ورزش خبرگزاری برنا، یعقوب کریمی هافبک استقلال تهران در خصوص اردوی آماده سازی این تیم در ارمنستان گفت: امیدوارم بتوانیم در این اردو آمادگی کاملی به دست بیاوریم و بدون مصدوم به تهران بازگردیم. فشار تمرین  بالا است ولی نباید بگوییم تمرینات سخت است. با تحمل این فشار ها می توانیم سی هفته در لیگ حضور داشته باشیم و به موفقیت برسیم.

کریمی در مورد ماندنش در استقلال گفت: برای پنجمین فصل است که در استقلال حضور دارم که این موضوع افتخار بزرگی است. آرزوی هر بازیکنی در استقلال این است که بتواند در این تیم حضور طولانی و پی در پی داشته باشد. بازیکنان بزرگی مانند طالب لو، برهانی، عمران زاده که امسال نیستند و جای آن ها خالی است. امیدوارم من هم تا زمانی که لازم باشد بتوانم در خدمت استقلال باشم.

هافبک آبی‌های تهران در خصوص تاثیر بدنساز انگلیسی  روی تیم گفت: جونز کارنامه مشخصی دارد. او  در مدت کمتری نسبت به بدنساز تیم ملی بدنها را گرم می کند و ما در حدود 10 دقیقه بدنمان گرم می شود. سبک کاری ایشان متفاوت است و من خودم قبلا چنین شرایطی را تجربه نکرده بودم.  گرم کردن و سرد کردن و نیز فشار تمرینات با ایشان بسیار خوب است و مطمئنا حضورش به سود استقلال است.

کریمی در مورد کار با منصوریان اضافه کرد: از حضور منصوریان در استقلال بسیار خوشحال شدم. زمانی که در رده جوانان بودم، من را از سایپا به استقلال آوردند و قبلا افتخار کار با ایشان را داشتم. ایشان تمرینات تاکتیکی بسیار خوبی دارند و امیدوارم  امسال در کنار ایشان و هواداران سال خوبی داشته باشیم.

هافبک با تجربه آبی‌پوشان در رابطه با حضور پرتعداد تماشاگران در تمرینات گفت: به نظر مناین موضوع به خاطر محبوبیت سرمربی تیم است اما خب ما بازیکنان نیز از حضور آنها بسیار روحیه می گیریم. امیدوارم این استقبال در لیگ نیز ادامه داشته باشد و هوادارانی که در کمپ مرحوم حجازی حاضر می شوند در ورزشگاه نیز از ما حمایت کنند تا بتوانیم در نهایت باعث خوشحالی آنها باشیم.

کریمی در خصوص وضعیت امسال استقلال اضافه کرد: امسال تیم بسیار خوب و جوانی داریم و تلاش می کنیم  به موفقیت برسیم. بازیکنان خوبی به ما اضافه شدند اما چند هفته طول می کشد تا هماهنگ شویم. فکر می کنم در مجموع حضور پر قدرتی در لیگ امسال داشته باشیم و بتوانیم نتایجی مطلوب هواداران کسب کنیم. امیدوارم هواداران نیز تا پایان فصل از ما حمایت کنند تا قهرمانی لیگ و جام حذفی را به دست آوریم.

بازیکن استقلال در مورد فینال یورو 2016 گفت: در فینال طرفدار فرانسه بودم اما بعد از مصدومیت رونالدو دوست داشتم پرتغال قهرمان شود. رونالدو نیز بازیکن بزرگی است که افتخارات زیادی در کارنامه خود دارد.

هافبک آبی ها در رابطه با جام پلی استیشن در اردوی ارمنستان گفت: تا الان در تیم استقلال برابر دوستان قدیمی و جدید باخت نداشتم. در بازی PES تیم بایرن مونیخ را انتخاب می کنم. البته بارسلونا تیم محبوب من است اما چون ضعیف ساخته شده است انتخاب من بایرن مونیخ است. بازیکنان تیم همگی برابر من با اختلاف شکست می خورند و تنها کسی که با اختلاف کمی به من می بازد، میلاد فخرالدینی است که اکنون در تیم حضور ندارد! مدت  زیادی است که بازی می کنم و اوقات فراغتم را با این بازی پر می کنم. البته از بازیکنان جدید با وریا و کاوه قبلا در تیم ملی باز کرده ام که آنها نیز برابر من شکست خورده اند!