به گزارش گروه ورزش خبرگزای برنا، مدیر تیم‌های فوتبال با بیان اینکه کارلوس کی‌روش نیازی به بازارگرمی ندارد، در خصوص آخرین شرایط ورزشگاه آزادی، لباس تیم ملی فوتبال ایران و برنامه‌های این تیم توضیحاتی داد.

محمدرضا ساکت درخصوص شرایط استادیوم آزادی و صندلی گذاری در طبقه دوم، گفت: تقریبا بالای ۳۵ درصد کار صندلی گذاری طبقه دوم انجام شده است. ما سرعت عمل داریم و باید از دوستان در وزارت ورزش و شرکت توسعه تشکر کرد.  شاید طبقه دوم تا شروع لیگ کامل نشود ولی تا شروع مسابقات تیم ملی این امر نهایی می شود.

مدیر تیم های ملی فوتبال در خصوص شرایط تیم ملی و کارلوس کی روش گفت: کی روش یک مربی برنامه محور است. او از یکسال قبل برنامه هایش را به فدراسیون داده بود. قرار بود در تیرماه دو اردوی ویژه داشته باشیم که به خاطر مسائلی آن برنامه متوقف شد. کی روش دوباره برنامه دیگری داد. او گفت می توانم برنامه را طبق فیفا دی بدهم ولی فیفا دی توسط کشورهایی طراحی شده که پیشرفته هستند و باید ظرفیت های خودمان را مدنظر قرار بدهیم.

وی تاکید کرد: هیات رئیسه و فدراسیون فوتبال از کی روش خواهش کرد حداکثر زمانی که امکان دارد بتواند به تیم ملی کمک کند را مدنظر داشته باشد. برای همین کی روش تجدید نظر  کرد و برنامه جدیدی را داد. بر این اساس ما اواخر مردادماه تیم ملی فوتبال ایران با هماهنگی های صورت گرفته با افشین پیروانی و کارلوس کی روش، پس از چهار هفته از گذشت لیگ به اردوی ایتالیا خواهد رفت و در کمپ تیم های ملی ایتالیا اردوی ۱۲ روزه و دو بازی ویژه خواهد داشت. یک بازی با تیم ملی منتخب سری ب ایتالیا است و یک بازی دیگر هم با تیمی از دسته دوم این کشور. باید بدانیم این یک برنامه اضطراری است.

ساکت ادامه داد: کی روش تاکید داشت برنامه لیگ تغییر نکند و حتما چند هفته از لیگ برگزار شود تا سپس تیم ملی به اردو برود. حتی به کی روش هم پیشنهاد جابجایی مسابقات لیگ شد ولی چون او نگران تراکم مسابقات ملی پوشان در اسفند و اوایل سال آینده بود، تاکید کرد که برنامه لیگ تغییر نکند.
 
مدیر تیم های ملی فوتبال ایران درباره وضعیت انتخاب اسپانسر پیراهن تیم ملی خاطرنشان کرد: در مورد لباس همچنان دغدغه داریم. قبل از انتخابات فدراسیون فوتبال اسپانسر لباس تیم ملی تغییر کرد ولی ما هنوز داریم روی کیفیت لباسها کار می کنیم. فدراسیون از اسپانسر خواسته است نمونه های مختلف را برای فصل های مختلف و آب و هوای متفاوت ارائه بدهد. ما نمی توانیم با همان لباسی که در چین بازی می کنیم، در قطر بازی کنیم. فشردگی زمان ما را اذیت می کند ولی تلاش می کنیم تا در کوتاهترین زمان بهترین تصمیمات را بگیریم.

ساکت درباره اینکه گفته می‌شود کارلوس کی روش یکی از گزینه های سرمربیگری تیم ملی انگلیس است و بعضی ها هم از این اخبار به عنوان خبرهایی برای بازارگرمی سرمربی تیم ملی یاد می‌کنند، گفت: کی روش در این خصوص صحبتی با ما نداشتند ولی هر مربی بزرگی همیشه در معرض درخواست و پیشنهاد است. قبول ندارم که این حرفها بازارگرمی است. کی روش نیازی به این مسائل ندارد. هر مربی بزرگی مثل کی روش با آن تجربه می تواند در معرض درخواست کشورهای مختلف باشد. فدراسیون فوتبال با کارلوس کی روش قرارداد دو طرفه دارد و کی روش هم خودش همیشه به قراردادش متعهد است.

وی  درخصوص مشکلی که برای اشکان دژاگه کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران در آلمان رخ داد، گفت: ما هنوز گزارشی در این خصوص نداشتیم. مراجع ذیربط این موضوع را بررسی می کنند. بهتر است به موارد مثبت تری بپردازید.