به گزارش گروه ورزش خبرگزاری برنا، مسعود عنایت گفت: با توجه به آغاز مسابقات لیگ برتر بهترین زمان برای رفع نواقص را در اختیار داشتیم به همین دلیل کلاس های توجیهی پیش از فصل را برای داوران و کمک داوران به صورت تئوری و عملی برگزار کردیم. کلاس تئوری شامل آخرین مواردی که کمیته داوران فیفا تصویب کرده است و مرور صحنه های داوری و همچنین جدیدترین فیلم های آموزشی در آمفی تئاتر هتل المپیک برگزار شد. 

وی در ادامه خاطرنشان کرد: روز گذشته کلاس توجیهی داوران و کمک داوران لیگ برتر با حضور 105 شرکت کننده به پایان رسید و آخرین تغییرات و اصلاحات قوانین داوری توسط فریدون اصفهانیان و حسین عسگری به شرکت کنندگان در این دوره تدریس شد، ضمن اینکه از تجربیات علیرضا فغانی و محسن ترکی به دلیل شرکت در سمیناری که کنفدراسیون فوتبال آسیا برای داوران برگزار کرده بود در این کلاس  استفاده کردیم.
 
عنایت درخصوص تست آمادگی جسمانی داوران لیگ برتر اظهار داشت: نتایج تست آمادگی جسمانی داوران با توجه به اینکه تست های جدید سخت تر شده بود، مناسب بود. ریزشی که انتظار می رفت کمتر از حدی بود که پیش بینی کرده بودیم. در واقع 35 داور و کمک داور که تقریبا نیمی از آنها ذخیره بودند نتوانستند این تست ها را با موفقیت پشت سربگذارند. ناگفته نماند عدم آشنایی برخی از داوران به تست های جدید دلیل اصلی مردود شدن آنها شد.
 
رئیس دپارتمان داوران درخصوص مراسم تقدیر از داوران برتر فصل گذشته لیگ برتر گفت: امیدوارم شاهد ادامه داشتن اینگونه برنامه های حمایتی از داوران کشورمان باشیم. این مراسم فرصت خوبی بود تا بار دیگر پیشکسوتان داوری که همه ما زیر نظر آنها مباحث تربیتی و فرهنگی را آموختیم از نزدیک ملاقات کنیم. بدون شک تقدیر از برترین های هفته، ماه و فصل تاثیر بسیار خوبی در روند قضاوتی داوران خواهد داشت. همچنین شرکت نامی نو پکیج های مناسبی  برای حمایت از داروان (آقایان و بانوان) در نظر گرفته است  و با این حرکت برای  داوران کشور ارزش زیادی قائل شد و ثابت کردند که باید بیش از گذشته به آنها توجه شود.
 
وی در ادامه اظهار داشت: تعدادی از داوران و کمک داوران مجددا مورد معاینات چشم پزشکی و بینایی سنجی قرار گرفتند و با تایید کمیته پزشکی مشکلی برای قضاوت در این فصل ندارند.
 
عنایت در پایان درباره کلاس دانش افزایی داوران لیگ دسته اول گفت: کلاس سه روزه ای برای داوران لیگ دسته اول در نظر گرفته ایم. این دوره از 13 تا 15 مردادماه در هتل المپیک برگزار می شود. برهمین اساس طبق مصوبه کمیته داوران هیات فوتبال استانها تا 5 مرداد ماه فرصت دارند، اسامی منتخبین خود را برای کلاس توجیهی و دانش افزایی لیگ دسته اول فوتبال به دپارتمان داوری معرفی کنند.