به گزارش گروه ورزش خبرگزاری برنا، مرحله شانزدهم تمرینات ملی پوشان تیم تیر و کمان همانند دور پیشین، به میزبانی تبریز برگزار خواهد شد.

مجید کهتری، رئیس انجمن تیر و کمان جانبازان و معلولین با اعلام این خبر گفت: اردوی گذشته در زمره بهترین تمرینات تیم ملی بود که در چند وقت اخیر برگزار شده است و کمال تشکر را از هیات آذربایجان شرقی دارم. اردوی پانزدهم اولین مرحله ای بود که در آن دغدغه کسب سهمیه را نداشتیم و با نفرات اصلی تمرین کردیم و با وجود طولای بودن مدت زمان تمرینات، به واسطه ی برگزاری برنامه های فرهنگی و تفریحی و همکاری هیات تبریز، توانستیم شرایط روحی خوبی برای ملی پوشان رقم بزنیم.

وی افزود: به صلاحدید مربی و به خاطر اینکه اخیرا از مسابقات سنگین چک برگشته بودیم، در اردوی قبل از فشار تمرینات کاسته و ورزشکاران ریکاوری شدند. ضمن اینکه با همکاری هیات تیر و کمان و هیات جانبازان و معلولین ملی پوشان توانستند مسابقاتی دوستانه با کمانداران تبریزی انجام دهند که بسیار مفید بود.در اردوی شانزدهم تلاش می کنیم که شرایطی شبیه به مسابقات ریو طراحی کنیم و برنامه رکوردگیری هم خواهیم داشت و فشار تمرینات هم به نسبت دور قبل بیشتر خواهد شد.

رئیس انجمن تیروکمان گفت: در بازی های پارالمپیک ریو در رشته تیروکمان سه سهمیه جدید داریم که برای اولین بار کسب شده است؛ رشته کامپوند آقایان و بانوان و نیز کلاس W1. شرایط روحی و آمادگی کمانداران و رکوردهایی که در تمرینات می زنند بسیار عالیست و اینکه نمایندگان کشورمان بتوانند در ریو به گونه ای عمل کنند که از عملکرد خود رضایت داشته باشند برای ما مطلوب است.

ابراهیم رنجبر کیوج، مجید کاکوش، محدثه کهنسال(تهران)، غلامرضا رحیمی (خوزستان)، هادی نوری (اصفهان)، سمیه عباسپور، زهرا نعمتی (کرمان) کمانداران دعوت شده به این اردو هستند که 30 تیر ماه وارد محل برگزاری تمرینات خواهند شد.

آلگ نیکولاویج به عنوان سرمربی بر تمرینات نظارت دارد و مونیکا سیمونز و جبرائیل عبادی نیز به عنوان مربیان تیم ملی وی را همراهی می کنند.

سعید اصغری گنجی مربی بدنسازی ملی پوشان معرفی شده و حجت الاسلام و المسلمین وحید رحمانی نیز نماینده فرهنگی این اردو است.

سرپرستی تمرینات اردوی یازدهم که از 31 تیر تا 17 مرداد ماه به میزبانی تبریز برگزار می شود نیز بر عهده مهسا محمد زاده است.