به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، کارلوس کی‌روش درمورد برپایی اردوی تیم ملی در منطقه کاورچیانو کشور ایتالیا گفت: این کمپ تنها گزینه ای بود که برای تیم ملی ایران مهیا بود. وقتی این فرصت برایمان ایجاد شد تا در مرکز تمرینی تیم ملی ایتالیا حضور داشته باشیم، واقعا جای خرسندی داشت. مطمئنا برپایی اردو در این مکان برای ما گزینه خوبی به حساب می آمد چرا که این مرکز هم تاریخ بزرگی دارد و هم این که بازیکنان بزرگی در گذشته در اینجا حضور داشته اند.

سرمربی تیم ملی در مورد اینکه گفته می‌شود برپایی اردوی تیم‌ملی دیر صورت گرفته است، اضافه کرد: راجع به این مسائل بعد از بازیهای رسمی تیم ملی صحبت خواهم کرد. اکنون می خواهم تمرکزم را بر روی آماده سازی بازیکنانم بگذارم. در گذشته فرصت را برای داشتن اردوهای آماده سازی خوب از دست دادیم و اکنون فقط می خواهم از فرصت به وجود آمده به نحو احسن برای آماده سازی بازیکنانم استفاده کنم.
کی روش در خصوص وضعیت حال حاضر تیم ملی توضیح داد: همه چیز خوب است. اکنون 24 بازیکن در اردو حضور دارند و ما منتظر اضافه شدن اشکان دژاگه هستیم. همانطور که می دانید در این اردو بازیکنان ایرانی حاضر در اروپا را در اختیار نداریم اما در نگاه کلی شرایط خوب است.
سرمربی تیم ملی در مورد حریفان این تیم در راه رسیدن به مسابقات روسیه2018، اظهار داشت: مطمئنا گروه سختی داریم. در بالاترین سطح، رقیب بزرگ ما کره جنوبی است و دیگر تیمها نظیر چین، ازبکستان، سوریه، قطر به همراه ایران این شانس را دارند که به جام جهانی صعود کنند. همه تیمها نقاط ضعف و قوت خودشان را دارند و تنها چیزی که تیمها را از هم متمایز می کند آماده سازی است. امیدوارم بتوانیم این شرایط را به بهترین شکل برای تیم مهیا کنیم.