به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، رئیس کمیته داوران درخصوص انتخاب کامرانی فر به عنوان رئیس دپارتمان داوری گفت: طبق ماده 6 آئین نامه کمیته داوران،  می توانیم فرد جدیدی را به عنوان رئیس دپارتمان معرفی کنیم. با توجه به اتفاقات به وجود آمده از نظر ما باید حرکتی جدید رخ می داد تا شاهد پویایی و فکر جدید در دپارتمان داوری باشیم. باید فردی در دپارتمان داوری به کار گرفته شود که علاقه مندی جدیدی را در میان داوران ایجاد کند. بنابراین حسن کامرانی فر را به عنوان گزینه پیشنهادی خود برای ریاست دپارتمان داوری به دبیرکل فدراسیون معرفی کردیم. آقای اسدی هم رضایت شفاهی خود را اعلام کرده و به زودی شاهد ابلاغ حکم کامرانی فر از سوی رئیس فدراسیون خواهیم بود. با توجه به تجارب خوبی که کامرانی فر در بخش بین المللی و داخلی دارد می تواند کمک حال کمیته داوران باشد. ما هماهنگی خوبی با وی داریم و امیدواریم در ادامه بتوانیم با یکدیگر مشکلات داوری را به حداقل برسانیم.

عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال درخصوص تغییرات احتمالی در کمیته فوتسال گفت: فعلا تصمیم جدیدی درباره کمیته فوتسال نگرفته‌ایم. آقای افتخاری به کارش ادامه می دهد تا زمانی که تصمیم جدیدی در این خصوص گرفته شود.

رئیس کمیته داوران درمورد وضعیت داوران مردود شده در ابتدای فصل گفت: اگر نیاز باشد در همین تعطیلات لیگ برتر تست آمادگی جسمانی دوباره ای را برای داورانی که مردود شده اند برگزار می کنیم. این می تواند یک فرصت دوباره برای نفراتی باشد که در روز تست اولیه آمادگی لازم را نداشتند.

اصفهانیان درخصوص شرایط داوری در فصل جدید اظهار داشت: به عنوان رئیس کمیته داوران کاملا از عملکرد داوران در فصل جاری راضی بودم. امیدوارم قضاوت خوب داوران کشورمان در هفته های بعدی هم ادامه دار باشد.

اصفهانیان درخصوص حاشیه های به وجود آمده پس از دیدار پرسپولیس مقابل صبا گفت: متاسفانه در دیدار پرسپولیس و صبا مربی پرسپولیس رفتار خوبی با محسن ترکی نداشت. به همین دلیل داور مسابقه دستیار برانکو را از کنار زمین اخراج کرد. برانکو هم صحبت های جالبی را درباره داور به زبان نیاورد. از افرادی مثل برانکو که تیم بزرگی را هدایت می کند انتظار می رود در صحبت هایشان نسبت به داوران کمی بیشتر دقت کنند. ما هم با توجه به برخی صحبت هایی که برانکو انجام داده بود مجبور شدیم گزارشی در این باره به مسئولان فدراسیون ارائه کنیم و آنها درمورد سرمربی پرسپولیس تصمیم خواهند گرفت.

رئیس کمیته داوران در ادامه گفت: اگر برانکو واقعا چیزی می داند که ما از آن خبر نداریم شفاف سازی کند. ما هم از این شفاف سازی استقبال می‌کنیم. اینکه فردی مثل برانکو دیمی بگوید داوری مشکل داشت رفتار درستی نیست. برانکو زحمات زیادی برای فوتبال ایران کشیده و جا دارد همین جا از او تشکر کنم. اما با توجه به صحبت های شائبه برانگیزی که او انجام می دهد ممکن است ذهن مردم به سمت دیگری برود و منحرف شود.