به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، با توجه به برنامه های جدید کمیته بین المللی المپیک (IOC) در زمینه ارتقای فعالیت های فرهنگی درکمیته های ملی المپیک، در جلسه ای که مشاور بین الملل رییس کمیته ملی المپیک در خلال بازی ها با مسوولان بنیاد فرهنگ و میراث المپیک داشت، مقرر شد که یک وابسته فرهنگی برای هماهنگی برنامه های فرهنگی از سوی کمیته ملی المپیک ایران انتخاب و به (IOC) معرفی شود.

انتخاب وابسته فرهنگی به منظور ایجاد زمینه ای لازم برای گزینش فعالیت های فرهنگی و تطبیق فعالیت ها با اخلاق که در آموزه های دینی نیز مورد تاکید قرار گرفته است، صورت می گیرد. از سوی دیگر کمیته بین المللی المپیک تاکید دارد که این آموزه ها از طریق راهکارهای مناسب به آحاد مردم به ویژه نوجوانان انتقال یابد.

گفتنی است که کمیته ملی المپیک ایران اقدامات موثری در خصوص اجرای برنامه های فرهنگی در دستور کار داشته و دارد. از جمله این اینها باید به اقدامات فرهنگی همزمان با حضور کاروان ایران در ریو مانند نامگذاری کاروان به نام مبارک امام رضا (ع)، ساماندهی کانون هواداران با همکاری سفارت جمهوری اسلامی ایران در برزیل و مشارکت ایرنیان مقیم ریو و برگزاری برنامه های فرهنگی در دهکده اشاره کرد.

همچنین کمیته ملی المپیک با تنظیم یک برنامه هدفمند نسبت به برقراری ارتباط با مدارس با هماهنگی وزارت آموزش و پرورش و انتقال آموزه های فرهنگی و اخلاقی المپیک به دانش آموزان از طریق معلمان  و مربیان ورزش، ابتدا در سطح مدارس تهران  و سپس سراسر کشور اقدام کرده است.

با توجه به این برنامه ها، به زودی گزارش تفصیلی این برنامه به عنوان یک تجربه موثر در فعالیت  های فرهنگی کمیته برای استفاده سایر کمیته های ملی المپیک به IOC ارائه می شود.