به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، امید نوروزی و قاسم رضایی نمایندگان اوزان 66 و 98 کیلوگرم کشورمان، امشب (به وقت ایران) برای حضور در رقابت های کشتی فرنگی المپیک 2016 برزیل به روی باسکول رفتند.

در وزن 66 کیلوگرم که 18 کشتی گیر حضور دارند، امید نوروزی در بالای جدول قرار دارد و پس از استراحت در دور نخست در دور دوم به مصاف خسوس ریواس اسپینوزا از ونزوئلا می رود و در صورت برتری مقابل این حریف در دور سوم با برنده کشتی بین شماگی بولکوادزه از گرجستان و سپو والیماکی از فنلاند مبارزه خواهد کرد. در گروه نوروزی داور استپانک قهرمان سال 2014جهان از صربستان و فرانک استابلر قهرمان سال 2015 جهان از آلمان حضور دارند که تا مرحله نیمه نهایی با نوروزی برخورد نخواهند کرد. اسلام بک آلبیف قهرمان المپیک و دارنده مدال طلا و نقره جهان از روسیه، رسول چونایف دارنده مدال طلا و نقره جهان از آذربایجان، تاماش لورینچ دارنده مدال نقره المپیک و برنز جهان از مجارستان و ریو هان سو دارنده مدال طلا و نقره جهان از کره جنوبی در پایین جدول قرار دارند.

در وزن 98 کیلوگرم که 19 کشتی گیر حضور دارند، قاسم رضایی بعنوان سرگروه جدول دوم، در دور اول با قرعه استراحت مواجه است وی در دور دوم به مصاف برنده لوییس پرز مورا از ونزوئلا می رود و در صورت پیروزی بر این کشتی گیر در دور سوم با برنده ژیائو دی از چین و دانیل یاسمانی از کوبا مبارزه می کند. در گروه رضایی، الیس گوری دارنده مدال جهانی سال 2011 از بلغارستان، بالاژ کیس دارنده مدال طلا و برنز جهان از مجارستان، دیمیتری تیموچنکو دارنده مدال برنز جهان از اوکراین و تسیمافی دزیچنکا از بلاروس حضور دارند. آرتور الکسانیان قهرمان دو دوره جهان از ارمنستان، اسلام ماگمدوف دارنده مدال برنز جهان از روسیه و جنگ ایلدیم دارنده دو مدال برنز جهان از ترکیه نیز در بالای جدول قرار دارند.

رقابت های فوق از ساعت 17:30 فردا (سه شنبه) به وقت ایران برگزار می شود.