به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، در این حادثه آدم ربایی گونار بنتس، جک کانگر و جیمی فایگن با دخالت پلیس برزیل از دست آدم رباها نجات پیدا کرده اما به خاطر شوک روحی و البته چند زخم سطحی به بیمارستان منتقل شده‌اند. گزارش پلیس ریو نیز حاکی از اتمام عملیات نجات است و لاکتی نیز در جای امنی به سر می‌برد و به زودی به هتل محل اقامت خود منتقل خواهد شد.

گفته می شود این شناگران با تاکسی در حال بازگشت به دهکده المپیک بوده اند که عده ای از اشرار جنوب ریو با سلاح گرم و سرد به آنها حمله کردند. هر چند بنا بر دلایلی نامعلوم این گزارش را البته پلیس ریو قبول ندارد و مدعی است دو نفر این آدم ربایی را به صورت غیر حرفه ای انجام داده‌اند که با دخالت پلیس به سرعت مهار شده است، این 4 شناگر فعلا به دستور مقامات امنیتی و سرپرست کاروان آمریکا حق مصاحبه ندارند. این اتفاق در حالی افتاده است که بیش از ۱۵۰۰ نیروی امنیتی فوق پیشرفته و حرفه ای آمریکا به صورت نامحسوس مراقب ورزشکاران آمریکایی هستند.

از طرفی در گزارشی از نیویورک تایمز آمده است که افراد خاطی و آدم رباها با لباس پلیس اقدام به این کار کرده و در ابتدا فقط کیف پول و تجهیزات ورزشی آنها را طلب کرده‌اند اما وقتی با مقاومت شناگران آمریکایی مواجه شده‌اند تصمیم به آدم ربایی گرفته‌اند. این اتفاق که بازتاب گسترده ای در رسانه داشته است به خصوص که این اتفاق توسط کمیته المپیک آمریکا نیز تایید و اعتراض آنها در عدم تامین امنیت بازیهای المپیک در پی داشته شده است. 

گفتنی است، مسئولان امنیتی کاروان اعزامی ایران به بازیهای المپیک ریو قبل از اعزام ورزشکاران به ریو با تشکیل جلسات متعدد و همچنین در طول برگزاری بازیها با انتشار اطلاعیه های خبری هشدارهای لازم را به تمامی اعضای کاروان داده و جهت عدم بوجود آمدن مشکلات این چنینی تمهیدات لازم را ارایه کرده اند.