به گزارش خبرنگار گروه ورزش خبرگزاری برنا، رقابت‌های دسته 105 کیلوگرم وزنه برداری المپیک ریو، بامداد امروز آغاز شد و محمدرضا براری نماینده کشورمان در این وزن به مصاف پولاد سرد رفت. 

براری ابتدا در حرکت یک ضرب، وزنه 180 کیلوگرمی را مهار کرد. براری سپس در دومین تلاش خود در بالا بردن وزنه 185 کیلوگرمی ناکام ماند اما در تلاش سومش موفق شد وزنه 186 کیلوگرمی را مهار کند. به این ترتیب براری با این رکورد در رتبه ششم دسته 105 کیلوگم در حرکت یک ضرب ایستاد. 

وزنه بردار دسته 105 کیلوگرم کشورمان در نخستین حرکت دوضرب خود، وزنه 220 کیلوگرمی را بالای سر برد. در ادامه رقبای براری با مهار وزنه‌های 227 و 228 کار را برای او سخت کردند و مربیان ایران مجبور شدند برای اینکه برابری شانس مدال داشته باشد، در دومین حرکت دوضرب تقاضای وزنه 230 کیلوگرمی را دادند. 

دلاور کشورمان زمانی که باید برای مهار این وزنه اقدام می‌کرد، انصراف داد تا تنها یک شانس داشته باشد. براری در سومین شانس خود، در مهار وزنه 231 کیلوگرمی ناکام ماند تا در مجموع وزنه برادر کشورمان با 406 کیلوگرم در مجموع به مقام ششم المپیک رسید. 

در رقابت برای کسب مدال طلا، روسلان نورالدینف که در یک ضرب وزنه 194 کیلوگرمی را بالای سر برده بود با مهار وزنه 230 کیلوگرمی، مقام قهرمانی خود را قطعی کرد. نورالدینف در حرکت سوم خود به رکورد المپیک حمله کرد و با مهار وزنه 237 کیلوگرمی، ضمن کسب مدال طلای المپیک ریو، رکورد حرکت دوضرب این وزن را در المپیک به نام خود ثبت کرد. 

سیمون ماریتیروسیان از ارمنستان و الکساندر زایچیکوف از ازبکستان هم به ترتیب با مجموع 417 و 416 کیلوگرم به مقام‌های دوم و سوم این دسته رسیدند.