به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا و به نقل از سایت رسمی باشگاه استقلال، علیرضا منصوریان در نشست خبری پیش از دیدار تیمش برابر پرسپولیس در چارچوب دربی 83، به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

*صحبت های اولیه؟

تیم ما هم به لحاظ روحی و روانی و هم فیزیکی آماده این بازی است. سعی کردیم در این سه روز بعد از بازی با ماشین سازی، تیم را به لحاظ روحی به فرم ایده آل برسانیم. طبیعی است که ما از پانزده روز قبل حریف را آنالیز کرده ایم. ما با پرسپولیس در داخل زمین رقیب هستیم. ما می دانیم که پرسپولیس کادرفنی خوبی دارد. برانکو به دلیل افتخار آفرینی برای ایران در شش سالی که سرمربی تیم ملی بود، برای من همیشه مورد احترام است. برای هواداران این بازی جذابیت خودش را دارد. بازی دربی ربطی به بازی های هفته های قبل ندارد. من سال گذشته برابر پرسپولیس با نفت بازی کردم ولی این اولین شهرآورد من است. من امیدوارم بازی قشنگی داشته باشیم. با شناختی که از برانکو و تیمم دارم، فکر می کنم بازی جذابی شود. فکر می کنم بازی برنده دارد و امیدوارم برنده ما باشیم.

*کم تجربگی در دربی؟

حضور در دربی که رانندگی کردن نیست بخواهیم هر روز آن را انجام بدهیم. بازی فردا هیچ ارتباطی با مربیگری من در نفت و یا حتی مربیان سابق استقلال ندارد. ما تلاش می‌کنیم و نمی‌خواهیم آزمون و خطا انجام دهیم چرا که هدف ما حرکت رو به جلو است و از طرفی شرایط خوبی هم داریم. صورت بچه‌های تیم را که می بینم متوجه می‌شوم که آنها کم حرف می‌زنند و تمرکز خود را بر روی بازی گذاشته‌اند. سال‌هایی که بازی می‌کردم و در هفت هشت سالی که مربیگری می‌کنم این مسائل به من کمک می‌کند تا بتوانم فردا بازیکنانم چه کاری انجام خواهند داد.

*ملاقات با پرویز مظلومی؟

نمی توانم همه صحبت ها را بگویم. قلبا دوست داشتم ایشان را ببینم و سرزده به ایشان سر زدم. او در دربی برد و باخت داشته و احساس کردم به انرژی او نیاز دارم. دیشب به ایشان گفتم که امروز پرچم دار مردم من هستم و من امانت دار هستم. دلم می خواهد قلبت را به ما بدهی. دو سه روز پیش خودم را جای او گذاشتم و حس کردم باید او را ببینم و احساس سبکی می‌کنم.

*استقلال دفاعی به میدان می آید؟

نه. من با انرژی و آماده هستم. بگذارید فردا به شما جواب می دهم. فردا می بینید ما تهاجمی کار می کنیم یا تدافعی.

*دلگرم چه چیزی در دربی هستید؟

دل من به سه چیز گرم است. اول هوادارانمان که حامی ما هستند، دوم بازیکنانم که با تلاش خود می خواهند بازی را به سود خود تمام کنند و سوم دعای خیر پدر و مادرم. مجموع همه اینها می شود چهارمین دلگرمی که خداوند است.

*از حمایت های صورت گرفته راضی هستید؟

در ابتدا تشکر می‌‌کنم از حمایت هواداران استقلال که از روز اول پشت من ایستادند. شاید بعضی مواقع وقتی از دوستان سوال می‌کنم که این چه حرفی بود در مورد من زدید جواب می‌دهند که ما نگفتیم خبرنگاران خودشان نوشتند اما من ایمان دارم شما رسانه‌ها و خبرنگاران کارتان را بلد هستید و بدون منبع چیزی را نمی‌نویسید. جا دارد از افتخاری و دوستان‌مان در هیأت مدیره تشکر کنم اما از خیلی‌ها گلایه دارم. به جز دو سه پیشکسوت استقلال که پشت من ایستاده‌اند بقیه تمام حرف‌‌هایشان را برای سال 95 گذاشته‌اند. خیلی از این پیشکسوتان هر روز علیه من مصاحبه می‌کنند ولی باید بگویم تعداد آنها در مقابل 30 میلیون نفر که طرفدار استقلال هستند ضریبی در ریاضی ندارد. شب گذشته به پرویز مظلومی هم گفتم که فقط پرچم‌ها جابه‌جا می‌شود و ما در این جا فقط یک مسئولیت را بر عهده داریم. دو نکته را به پیشکسوتانی می‌گویم که از روز اول شمشیر را برای من از رو بستند و از همان بدو ورودشان شروع به مصاحبه علیه من کردند. طی روزهای گذشته یکی دو مصاحبه را از برانکو و کریم باقری دیدم که شاید اصلا لازم نبود باقری در مورد من صحبت کند و مربی تیم رقیبش را چاق کند اما کریم تعصب سال نود و هشتی خود را نشان داد و از من دفاع کرد. فقط می‌خواهم این را بگویم همیشه در این سال‌ها استقلالی از استقلالی خورده است و پرسپولیسی از پرسپولیسی. هیچ وقت نشده که طی این سال‌‌ها یک پرسپولیسی یک استقلالی را بزند و بالعکس.

*مسئولیت پذیری در صورت ناکامی؟

اصلا چنین فرضی را نمی گیرم و مستقیم به جلو نگاه می کنم.

*بازی به سبک اتلتیکوئی؟

شاید بایرنی را هم به آن اضافه کنم.

*تیم داوری؟

با تشکر از آقای ترکی، خوشحالم که آقای فغانی و تیمش که فینال المپیک را سوت زده اند در این بازی داور هستند.خوشحالم که دیگر لازم نیست به ایتالیا و آلمان زنگ بزنیم تا داور بیاید.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: