به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، فینال رقابت‌های بین المللی تنیس جوانان (جونیور) در زمین‌های آکادمی استقلال برگزار شد و در نهایت نمایندگان کشورمان موفق شدند با درخشش عنوان قهرمانی را از آن خود کنند.

در آخرین روز بازی‌ها و در دیدارهای فینال بخش انفرادی پسران محمد بهروز کارگران از ایران به مصاف بورا سنگول از ترکیه رفت و در نهایت با نتیجه (۶-۷ و ۳-۶) مقابل حریف خود به برتری رسید و عنوان قهرمانی این دوره از مسابقات را از آن خود کرد. عثمان سویلر از ترکیه و آرمین رستمی از ایران نیز در جایگاه سوم ایستادند. 

در بخش دو نفره نیز تیم امیر حسین بادی و محمد کارگران اروجی از ایران با نتیجه ( ۴-۶ و ۱-۶) علی دوانی از بحری، آرمین رستمی از ایران را از پیش رو برداشتند و صاحب عنوان قهرمانی شدند. علی دوانی از بحرین، آرمین رستمی از ایران در جایگاه دوم ایستادند.

در بخش انفرادی دختران نیز صدف صادق وزیری با نتیجه (۲-۶ ، ۶-۱ و ۲-۶) مقابل غزل پاک باطن دیگر نماینده کشورمان به برتری رسید و جام قهرمانی را تصاحب کرد، غزل پاک باطن نائب قهرمان شد و نیل کالایسی – بیدا بایکال از ترکیه نیز سوم مشترک شدند.در نهایت در بخش دو نفره دختران تیم بیدا بایکال و سونمز از ترکیه با برتری (۷-۱۰ ) ۶-۴ و ۳-۶) نیل کالایسی و لارا تک باس دیگر نمایندگان ترک قهرمان شدند.

با پایان این مسابقات مراسم اختتامیه با حضور مهر افزا منوچهری نائب رئیس فدراسیون در امور بانوان، علی اصغر غمناک رییس سازمان لیگ تنیس، امیر حسین موسوی دبیر کمیته داوران، اکبر طاهری دبیر کمیته استعدادیابی برگزار شد و با اهداء جام به نفرات برتر پرونده این دوره از بازیها بسته شد.

در جدول اصلی پسران، ۳۲ تنیسور از کشورهای ایران، لهستان، لبنان، عمان، ترکیه، تاجیکستان، هند، بحرین و در بخش دختران ۲۶ شرکت کننده از کشورهای ایران، هند، ترکیه، آلمان و روسیه حضور داشتند و به مدت یک هفته به مصاف یکدیگر رفتند.

سرداوری این دوره از رقابت ها بر عهده محسن خداپرست داور نشان سفید کشورمان بود و احسان قربانی، اکبر سربازی، حسام جعفر بیگی، آیلا خوئی، زهرا لرستانی و آزیتا محبوبیان نیز به عنوان داوران صندلی امر قضاوت را بر عهده داشتند.