به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، محمد ناظم الشریعه سرمربی تیم ملی فوتسال گفت: تیم ملی امید هرچه سریعتر باید کار خود را شروع کند. ابتدا قصد داشتیم تا در تبریز یک جشنواره فوتسال با حضور 150 بازیکن و کادر برگزار و بازیکنان را که در مناطق 10 گانه فعالیت می کنند، انتخاب و به اردوی تیم ملی فوتسال در رده سنی زیر 20 سال دعوت کنیم. اما  به دلیل برگزار نشدن این فستیوال، چند مرحله اردوی انتخابی را برگزار و در نهایت برترین ها را به اردوهای اصلی دعوت خواهیم کرد.

سرمربی تیم ملی فوتسال ادامه داد: استعدادیاب های 10 گانه کشور توجه داشته باشند که الویت دعوت به تیم ملی با بازیکنانی است که از سوی استعدایاب ها به ما معرفی شده اند.علی صانعی- سرمربی تیم زیر 20 سال به همراه کادر فنی  بازیکنان را به صورت گروهی زیر نظر خواهد داشت. متاسفانه برای انتخاب بازیکنان زمان بسیار محدودی داریم و بر همین اساس از استانهای کشور می خواهیم که برترین بازیکنان خود را به ما معرفی کنند. 
 
وی در پایان گفت: ما تمامی بازیکنان را زیر نظر خواهیم داشت و در کنار بازیکنانی که در لیگ برتر و دسته اول در رده سنی زیر 20 سال فعالیت دارند، نفرات دیگری که استعدادیاب ها به ما معرفی کرده اند را نیز ارزیابی خواهیم کرد.