به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، فریدون معینی عضو کمیته فنی و توسعه فوتبال گفت: بازی با گینه می تواند شرایط خوبی برای تیم ملی مهیا کند، تا بازیکنان بتوانند به مرور کارهای تاکتیکی  انجام شده در تمرینات بپردازند.

وی در ادامه درخصوص برگزاری بازی های دوستانه با تیم های مختلف گفت: فراهم کردن شرایط بازی دوستانه با تیم های مطرح دنیا یک پروسه زمان بر است. تمام تیم های طراز اول دنیا برنامه ها و بازی های دوستانه خود را بین 6 ماه تا یکسال برنامه ریزی می کنند و اینگونه نیست که هر زمان که درخواستی برای بازی دوستانه داشتند، بلافاصله پاسخ دهند. انتخاب یک تیم برای انجام بازی دوستانه شرایط خاصی دارد که فقط کادر فنی و سر مربی به این مسئله اشراف دارند و در هر بازی به دنبال اهداف خاصی هستند تا تیم خود را به شرایط آمادگی مناسب برسانند.

معینی درخصوص تیم ملی بیان کرد: کی روش با اعتماد به بازیکنان جوان میانگین سنی تیم ملی را به شرایط بسیار خوبی نزدیک کرده است و در این مدت این بازیکنان دارای تجربه های گرانقدری شده اند. فهرست اسامی تیم ملی نشان می دهد که از نظر فنی اختلاف چندانی در بین نفرات وجود ندارد. همانطوری که این بازیکنان توانستند نظر سرمربی را در بازیهای گذشته جلب کنند، چه بسا با میدان دادن به بازیکنان جانشین، آنها هم بتوانند قابلیت های خود را به خوبی نمایش دهند.

وی در پایان درباره بازی با سوریه تاکید کرد: در فوتبال امروز هیچ مسابقه ای را نمی توان ساده در نظر گرفت. تمام کشور ها سخت در تلاش هستند تا از اعتبار خود دفاع کنند و برای هر بازی برنامه دارند. بنابراین ملی پوشان باید با تمام وجود برای کسب سه امتیاز بازی به میدان بروند. تیم ملی اعتبار ما است، در شرایط کنونی باید حمایت همه جانبه از تیم ملی صورت گیرد تا بتوانیم با اقتدار به جام جهانی صعود کنیم.