به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، علی داودی (قویترین وزنه بردار نوجوان جهان) و ملی پوش با آتیه وزنه برداری ایران در دسته فوق سنگین به همراه محمدرضا روشنی دیگر نماینده سنگین وزن تیم ملی وزنه برداری نوجوانان ایران دو وزنه برداری بودند که همچون رقابت های جهانی 2016 مالزی با دوبنده ایران در دوئل آسیایی ژاپن هم روی تخته رفتند و با درخشش خیره کننده خود، حسن ختامی رویایی را برای کاروان وزنه برداری نوجوانان ایران در توکیو رقم زدند. این دو ملی پوش شایسته و با آتیه کشورمان در گروه خود با رقبایی کشورهای (ازبکستان، 2 نماینده از ژاپن، نماینده کشور عربستان و وزنه بردار نوجوان چین تایپه) رقابتی جذاب و مهیج را در سالن آرنا (محل برگزاری مسابقات) به نمایش گذاشتند.

((حرکت یکضرب))
1. علیرضا داودی نماینده شایسته دسته فوق سنگین (94+ کیلوگرم کشورمان) با ثبت وزنه های 155 و 166 کیلوگرم در حرکت یکضرب موفق شد مقتدرانه مثل رقابت های جهانی مالزی صاحب جایگاه نخست حرکت یکضرب و مدال طلای این وزن شود. داودی در سومین حرکت خود پشت وزنه 171 کیلوگرم نیز قرار گرفت اما چون برای مدال طلا رقابتی نداشت خیلی برای مهار این وزنه تلاش نکرد تا با همان وزنه 166 کیلوگرمی صاحب مدال طلای یکضرب این دوره از پیکارها شود.
2. محمدرضا روشنی دیگر ملی پوش توانمند و با تعصب دسته فوق سنگین تیم ملی وزنه برداری نوجوانان کشورمان همراه با داودی موفق شد با ثبت سه حرکمت صحیح (143) ،(148) و (152) کیلوگرم سه بار پیاپی موفق روی تخته ظاهر شده و درنهایت بعد از داودی عنوان نایب قهرمانی و نشان نقره حرکت یکضرب را به خود اختصاص دهد. در این حرکت وزنه بردار چین تایپه (لون لین شنگ) نیز موفق شد با ثبت وزنه (146) کیلورگم صاحب نشان برنز و عنوان سومی حرکت یکضرب دسته 94+ کیلوگرم شود.

((حرکت دوضرب و مجموع ))
1.علیرضا داودی قویترین نوجوان وزنه برداری جهان در دوضرب هم نخستین حرکتش را با آرامش خاص خودش آغاز کرد. داودی با ثبت وزنه 185 کیلوگرم جایگاه نخستش را در جدول تثبیت کرد. داودی در حرکت دوم دوضرب خود با ثبت وزنه (200) کیلوگرمی موفق شد با مجموع 366 کیلوگرم صاحب دو نشان طلای دوضرب و مجموع شده و عنوان قویترین مرد وزنه برداری آسیا را نیز از آن خود کند.
2. محمدرضا روشنی دیگر ملی پوش شایسته کشورمان دردسته 94+ کیلوگرم هم با ثبت وزنه های (182)،(184) در نهایت و در حرکت سوم خود اگرچه نتوانست از پس وزنه 201 کیلوگرمی برآید اما دیگر ملی پوش سنگین وزن کشورمان با مجموع 327 کیلوگرم ضمن دریافت دو نشان نقره دوضرب و مجموع جایگاه نایب قهرمانی را نیز به خود اختصاص دهد. در این وزن وزنه بردار تایپه با مجموع 327 کیلوگرم سوم آسیا شد.