به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، وحید ربیعی سرمربی تیم ملی وزنه برداری جوانان کشورمان در خصوص رقابتهای قهرمانی آسیا در ژاپن اظهار کرد: وزنه برداران تیم جوانان در چهار وزن دوم حضور داشتند و رقابت در بعضی اوزان خیلی نزدیک بود.

وی ادامه داد: نفرات جدیدی  برای مسابقات آسیایی در تیم جوانان حضور پیدا کردند و طبق پیش بینی هم بالاتر از توانایی خود وزنه زدند. بعضی از ملی پوشان نیز بهتر از مسابقات جهانی ظاهر شدند، به طور مثال رضابیرالوند و امیرحسین فضلی در  مصاف با حریفان خود مدال ارزشمندتری را بدست آوردند.

ربیعی درخصوص زحماتی که برای آماده سازی تیم ملی جوانان صورت گرفت، تاکید کرد:زحمات مسئولان فدراسیون برای دو قهرمانی تیم ملی جوانان در رقابت های آسیایی و جهانی به ثمر نشست و تیم توانست در مسابقات قهرمانی آسیا 7 طلا، 8 نقره و 7 برنز بدست بیاورد. مرادی رییس فدراسیون وزنه برداری همیشه از تیم جوانان حمایت کرد. اردوی تیم ملی جوانان از سال گذشته به طور منظم برگزار شد. رییس فدراسیون با تشویق و حمایت خود باعث شد تا دو قهرمانی را بدست بیاوریم.

ربیعی خاطرنشان کرد: این مسابقات برای فدراسیون جهانی بسیار مهم و حیاتی بود تاجاییکه ماموران آزمایش دوپینگ در هتل محل اقامت وزنه برداران حضور پیدا کردند و تست ادار و آزمایش خون از شرکت کنندگان گرفتند.به طور حتم این عملکرد فدراسیون جهانی وزنه برداری باعث می شود تا دوپینگ به کلی از وزنه برداری ریشه کن شود.