به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی فوتبال ایران پس از برگزاری دیدار ایران و سوریه گفت: نظر من درباره این بازی بسیار شفاف است. به عملکرد تک تک بازیکنانم در این دیدار افتخار می‌کنم و به غیر از این صحبت دیگری ندارم.

کی‌روش در پاسخ به این سوال که در تصاویر تلویزیونی مشخص بود که گل رضا قوچان نژاد در شرایط سالم به ثمر رسید، نظرتان در این باره چیست؟، افزود: هیچ صحبتی در این باره ندارم.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران خاطرنشان کرد: من به شخصه احترام زیادی برای اصحاب رسانه قائل هستم، اما باید بگویم به عملکرد تیمم، بازیکنانم و کل کادرم افتخار می‌کنم، زیرا آن‌ها حرفه‌ای و صادقانه عمل کردند. برای انجام  فوتبال نیاز به داور و مسئولان بازی و همین طور اسپانسرها داریم. مرکز کنفدراسیون فوتبال آسیا AFC در مالزی است و آن‌ها به خوبی می‌دانستند که الان در اینجا فصل بارش باران است و هیچ فوتبالی در مالزی برگزار نمی‌شود. AFC و مسئولین فدراسیون فوتبال مالزی باید پاسخگوی برگزاری بازی در چنین شرایطی باشد. در ادامه صحبتی در خصوص این موضوع ندارم، چرا که مسئولیت و وظیفه من صحبت در مورد چنین مسائلی نیست.

وی در پاسخ به این سوال که اگر پیش از شروع مسابقه‌ها به او می‌گفتند که از ۵ بازی ۱۱ امتیاز را کسب می‌کند باز هم در این مسابقه عصبانی می‌شد یا نه، گفت: به هیچ وجه. ما باید امتیازات بیشتری را کسب می‌کردیم. بخصوص از بازی امروز اگر شرایط مساعد بود، ما به پیروزی می‌رسیدیم. واقعیت این است که فدراسیون فوتبال ایران در زمان مناسب و مدت‌ها قبل از شروع بازی درخواست بازدید از امکانات را داده بود و ما اعلام کرده بودیم که امکانات و شرایط میزبانی از این بازی فراهم نیست، اما متاسفانه تصمیماتی که برای این بازی گرفته شد نه تنها به نفع ایران و سوریه نبود بلکه بلکه فیفا و روحیه فوتبال نیز زیر سؤال رفت.

کی‌روش با بیان اینکه عاشق فوتبال است و فوتبال همه زندگی او را تشکیل می‌دهد افزود: امکانات برگزاری این بازی ناامید کننده بود. شما خبرنگاران اینجا هستید و می‌توانید قضاوت کنید که آیا حرف‌های من عادلانه است یا نه. می‌توانید از مسئولان فدراسیون فوتبال مالزی، AFC و عوامل برگزاری سوال کنید که چرا این بازی و دیدار سوریه و سنگاپور را در این ورزشگاه برگزار کردند؟ آن‌ها باید پاسخگو باشند. من اگر بیش از این بخواهم صحبت کنم ممکن است با محرومیت مواجه شوم.

او در پایان در پاسخ به این سوال که با توجه به شرایط مسابقه‌ها آیا قبول دارید امروز سخت‌ترین امتیازتان را کسب کردید گفت: بازی بسیار سختی را پشت سر گذاشتیم. بازی به گونه‌ای بود که همه باید از تاکتیک "بزن زیرش و عجله کن" استفاده می‌کردند. امشب باید با تمرکز دو برابری بازی می‌کردیم اما با توجه به شرایط مسابقه اگر قرار بود یک تیم برنده باشد، تیم من استحقاق پیروزی در این دیدار را داشت. بازیکنانم امروز زحمات زیادی کشیدند و ثابت کردند که می‌توانند در شرایط سخت هم می توانند جنگجویانه بجنگند و پیروز باشند.