به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، در هفته یازدهم لیگ برتر فوتبال دو تیم پیکان و پرسپولیس در یکی از حساس‌ترین دیدارهای این هفته از ساعت 15:15 دقیقه در ورزشگاه شهر قدس به مصاف هم خواهند رفت.

پرسپولیس که با حفظ صدرنشینی در هفته دهم به تعطیلات رفت در این وقفه‌ای که در لیگ ایجاد شد توانست با تدارک اردوی خوب در دوبی تمرینات ویژه‌ای را انجام دهد. با توجه به صحبت‌های برانکو و ابراز رضایتی که این مربی کروات از روند تمرینات این تیم داشته به نظر می‌رسد که سرخ‌پوشان با روحیه‌ای مضاعف در هفته یازدهم به مصاف پیکان بروند. بعد از مصدومیت علیرضا بیرانوند خبر بد دیگری که این تیم را تحت‌الشعاع خود قرار داد مصدمیت دست امید عالیشاه است که تقریبا نزدیک به یک ماه از همراهی تیمش محروم شد. یکی از فاکتورهای موفقیت سرخ‌پوشان در این فصل خط دفاعی این تیم است که باعث شده هنوز این تیم باختی را متحمل نشود. این تیم بعد از گذشت 10 هفته از لیگ تنها سه گل را دریافت نموده که نشان از قدرت دفاعی و حضور یک دروازه‌بان مطمئن در این تیم می‌دهد. نگرانی که برانکو بعد از مصدومیت بیرانوند داشت این بود که شاید پرسپولیس نتواند همچنان روند شکست‌ناپذیری خود را حفظ کند ولی رادوشوویچ دروازه‌بان دوم این تیم در بازی مقابل صنعت نفت بار دیگر دروازه سرخ‌پوشان را بسته نگاه داشت. این دروازه‌بان کروات یک وظیفه سخت دیگر نیز دارد و باید در مقابل پیکان نیز نمایش قابل قبولی را از خود نشان دهد.

از آنجا که گل پیروزی بخش پرسپولیس در بازی مقابل صنعت نفت توسط رامین رضاییان ارسال و توسط مهدی طارمی داخل دروازه شد به نظر می‌رسد در بازی مقابل پیکان نیز بار دیگر برانکو زمان بیشتری به رضاییان بدهد و زوج خوب فصل گذشته بازهم گل‌های زیادی را برای این تیم به ثمر برسانند. مصدومان پرسپولیس در این دیدار بیرانوند و عالیشاه هستند. محسن مسلمان نیز مصدومیت جزیی دارد که به نظر می‌رسد این مصدومیت باعث نشود که مقابل پیکان غایب باشد.

در طرف دیگر پیکان با مجید جلالی در این فصل خون تازه‌ای به رگهایش تزریق شد. با عملکرد خوبی که این تیم در نیم فصل اول از خود نشان داده بعد از گذشت 10 هفته این تیم با 15 امتیاز در رده چهارم رده‌بندی قرار گرفته است. پیکان در طول چند سال گذشته در برابر سرخابی‌های پایتخت عملکرد خوبی را نشان داده و باعث شده که کار این دو تیم به مشکل بخورد. حالا با مربیگری جلالی که کارنامه نسبتا خوبی در مقابل پرسپولیس دارد روز پنجشنبه مقابل سرخ‌پوشان صف‌آرایی خواهد کرد. با وجود بازیکنان خوبی مانند آرش برهانی، امیرحسین صادقی، بهادر عبدی و رحمان احمدی قطعا یک بازی خوب و پایاپای را از تیم پیکان شاهد خواهیم بود. عبدی و رحمانی که سابقه حضور در تیم پرسپولیس را دارند نیز در این بازی از انگیزه بیشتری برای رودرویی با تیم سابق خود دارند. برهانی و صادقی نیز در لباس استقلال بازی‌های زیادی را مقابل پرسپولیس انجام داده‌اند.

پرسپولیس اگر بتواند در این بازی خارج از خانه به پیروزی دست پیدا کند با 25 امتیاز حاشیه امنی برای خود خواهد ساخت و همچنان تراکتورسازی نزدیک‌ترین تعقیب‌کننده سرخ‌پوشان خواهد بود.

 

پنج شنبه 4 آذر 95

پیکان تهران – پرسپولیس تهران – ورزشگاه شهدای شهر قدس – ساعت 15:15

اشکان خورشیدی – تورج عیوض محمدی – مهدی الوندی – سیدرضا مهدوی – ناظر: مسعود فلاح