به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، مرتضی مهرزاد، بازیکن ۲۹ ساله تیم والیبال نشسته، نقش مهمی در دیدار پایانی بازی های پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو داشت و کمک کرد تا ایران مقابل رقیب قدیمی خود بوسنی و هرزگوین به برتری ۳ بر یک برسد. او با ۲۸ امتیازی که در آن بازی کسب کرد به عنوان امتیازآورترین مرد میدان هم لقب گرفت.

مهرزاد گفت: همه از ما در هر رقابتی انتظار قهرمانی دارند. انتظار دارند که بهترین باشیم. اما واقعیت چهره دیگری دارد. تیم های دیگر هم پیشرفت کرده اند. بازی های پارالمپیک جای بهترین هاست. همه ورزشکاران خوب ظاهر شدند به ویژه ورزشکاران ما.

مرتضی مهرزاد از ماه مه سال گذشته به عضویت تیم والیبال نشسته در آمد و در این رشته یک تازه وارد به حساب می آید.

بازیکن دو متر و ۴۶ سانتیمتری تیم ملی والیبال نشسته ایران تصریح کرد: جام بین قاره ای در چین اولین تورنمنت بین المللی من به حساب می آمد. البته هم تیمی هایم کمک زیادی به من کردند تا آماده شوم. پس از هر جلسه تمرینی ما در خصوص بازی های پارالمپیک لندن صحبت می کردیم و همه آن چیزهایی که آنجا اتفاق افتاد. فکر می کنم این امر کمک زیادی به من کرد تا با فضای پارالمپیک آشنا شوم. ما همه کمک کردیم و همدیگر را راهنمایی کردیم و من از هم تیمی هایم سپاسگزارم.

وقتی از مهرزاد سوال شد آیا فکر کردن به بازی های پارالمپیک ۲۰۲۰ زود نیست، او گفت: از لحظه ای که ما از سکوی قهرمانی در ریو پایین آمدیم باید به برنامه ریزی برای پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو فکر می کردیم.

مهرزاد ناراحت است از اینکه مورد توجه مردم است و می گوید که او همه تیم والیبال نشسته ایران نیست و فقط قدش نسبت به دیگر بازیکنان بلندتر است.

ایران از پارالمپیک ۱۹۸۸ سئول در در همه ادوار یا مدال طلا گرفته و یا نقره. این تیم در پارالمپیک ریو با آمیزه ای از بازیکنان جوان و باتجربه پا به میدان گذاشت. انتظار می رود این تیم روند رقابتی خود را تداوم بخشد.

آماده سازی این تیم برای حفظ کردن روند موفقیت از قبل آغاز شده است. برگزاری لیگ ملی و حضور در رقابتهای قهرمانی مختلف این فرصت را می دهد تا بازیکنان جدیدی به تیم ملی معرفی شوند.

مرتضی مهرزاد از سوی دیگر ورزشکاران حاضر در پارالمپیک مورد توجه بسیاری واقع شد و بسیاری از آنها از این بازیکن می خواستند که عکس سلفی با آنها بگیرد. هادی رضایی، سرمربی تیم ملی والیبال نشسته، عنوان کرده که مهرزاد دو سال دیگر می تواند بهترین بازیکن جهان شود. او اکنون این موقعیت را دارد که تجربیات خود را به آنها انتقال داده و بازیکنان جوان را با انتظارات بالایی که وجود دارد آشنا سازد. او گفت آنهایی که از تلاش کردن می ترسند باید به خاطر داشته باشند که نمی توان با خانه نشستن به موفقیت دست پیدا کرد. وی گفت: گذشته را فراموش کنید. درباره آینده فکر کنید.

اصلی ترین تغییری که مرتضی مهرزاد از زمان ورود به این رشته مشاهده کرده این بوده که مردم دیگر به او به چشم یک مرد قدبلند نگاه نمی کنند.

مهرزاد گفت: اکنون آنها مرا به عنوان یک پارالمپین می شناسند.