به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، عصر امروز و مطابق با برنامه زمان بندی ارائه شده مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال با حضور در جمع روسای فدراسیون های ورزشی خلاصه ای از گزارش عملکرد یکساله فدراسیون را ارائه کرد.

در این نشست مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال در ابتدا گزارشی از فعالیت های فدراسیون فوتبال در بخش تیم های ملی و افتخارات فوتبال شامل کسب عنوان نایب قهرمانی تیم ملی نوجوانان و صعود به جام جهانی هند، قرار گرفتن تیم ملی جوانان در جایگاه سوم آسیا و صعود به جام جهانی کره جنوبی پس از 16 سال، کسب عنوان سوم جهان در مسابقات جام جهانی فوتسال کلمبیا 2016، کسب عنوان دوم در مسابقات جام بین قاره ای فوتبال ساحلی را ارائه کرد.

وی در ادامه گفت: در حال حاضر در رنکینگ جهانی در رشته فوتبال، فوتسال آقایان و بانوان و فوتبال ساحلی در جایگاه نخست آسیا قرار داریم و این در حالی است که در رنکینگ جهانی در رشته فوتبال در جایگاه 27 جهان و در فوتسال و فوتبال ساحلی نیز در جایگاه پنجم و ششم دنیا قرار داریم. ضمن اینکه در حال حاضر و در میان همه تیم های جهان در مسابقات مقدماتی جام جهانی تیم ملی ایران بدون دریافت گل در بهترین جایگاه بین المللی قرار دارد.

در ادامه مهدی تاج به فعالیت های فدراسیون در زمینه آموزش،  فوتبال بانوان، برگزاری فستیوال های فوتبال پایه، اقدامات فرهنگی و به ویژه اقدامات فدراسیون در خلال دیدار تیم های ملی ایران و کره جنوبی در روز تاسوعای حسینی و اقدامات فرهنگی سازمان لیگ، داوری و افتخارات کسب شده توسط داوران ایران در مسابقات بین المللی و به ویژه قضاوت در فینال المپیک 2016 و سایر مسائل مربوط به فوتبال اشاره کرد.

رئیس فدراسیون فوتبال با ارائه پاورپوینت و نمایش فیلم های کوتاه، اقدامات فدراسیون در بخش های مختلف را گزارش داد.