به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، مسابقات انتخابی تیم ملی ووشو دانشجویان پسر و دختر به منظور شناخت نفرات برتر برای شرکت در بیست و نهمین یونیورسیاد دانشجویان جهان با همکاری فدراسیون ووشو 23 لغایت 26 آذر ماه در دوبخش تالو و ساندا در آکادمی ووشو برگزار خواهد شد.

مسابقات ساندا آقایان در 4 وزن 52- ، 60- ، 70- و 80- کیلوگرم و مسابقات ساندا دختران در 2 وزن 52- و 60- کیلوگرم برگزار می شود و مسابقات اجرای فرم تالو دختران در 4 فرم 1- چانگ چوان 2- مجموع جین شو و چیانگ شو 3- مجموع نان چوان و نن دائو 4- مجموع تای چی چوان و تای چی جین و اجرای فرم تالو پسران در 4 فرم 1- چانگ چوان 2- مجموع دائو شوو گوئن شو 3- مجموع نان چوان و نن گوئن 4- مجموع تای چی چوان و تای چی جین برگزار می شود.

همچنین رقابت های بخش تالو در کلیه فرم ها با قوانین مدرن و دارای سختی حرکات انجام می شود. سختی حرکات در فرم های با سلاح و بدون سلاح دارای 2 نمره است که 4/1 آن مربوط به حرکات سخت اصلی و 6/0 آن مربوط به پیوستگی همان حرکت می باشد. این تکنیک ها توسط ورزشکاران در برگ مخصوص سختی حرکات اعلام گردد.

اجرای فرم ورزشکاران در فرم های تای چی چوان و تای چی جین باید همراه موزیک باشد، در غیر این صورت 2/0 امتیاز کسر خواهد شد. داشتن پوشش (کلاه، لثه، هوگو، کاپ و دستکش) در بخش ساندا الزامی و بر عهده شرکت کنندگان می باشد. شرکت کنندگان می بایست لباس استاندارد ساندا شامل شورت و رکابی قرمز و مشکی همراه داشته باشند، در غیر این صورت حق شرکت در مسابقات را نخواهند داشت.

همچنین بر اساس شرایط قوانین و مقررات (fisu) فدراسیون جهانی دانشجویان متولدین 11/10/1367 به بعد حق شرکت در مسابقات را دارند. این رقابت‌ها در بخش پسران روزهای 23 و 24 آذر برگزار و ثبت نام، وزن کشی و قرعه کشی از ساعت 13 الی 16 روز 22 /9/95 انجام خواهد شد.

در بخش دختران ثبت نام و وزن کشی روز 24/9/95 و مسابقات 25 و 26 آذر برگزار خواهد شد.
بیست و نهمین دوره یونیورسیاد تابستانی دانشجویان جهان 27 مرداد لغایت 9 شهریور ماه سال آینده در شهر تایپه کشور تایوان برگزار می‌شود.